اولین رینگ تیتانیومی

شرکت HRE اولین رینگ کامل تیتانیومی را با فناوری تولید افزایشی ارائه کرد

خلاصه

چاپ سه بعدی قطعات اتومبیل یک کار ویژه و جدیدی نیست اما رینگ چرخ تیتانیومی شرکت معروف HRE که توسط پرینتر سه بعدی تولید شده است ، شبیه عصر آینده است و این یک کد برای صنعت ساخت و تولید جهان محسوب می گردد. کاری که HRE انجام داد با جنرال الکتریک و امکانات چاپ سه بعدی و شراکای متخصص آن در تولید اولین رینگ چرخ تیتانیومی کمک گرفت


چنرال الکتریک و شرکت زیر مجموعه آن یعنی آرکام ، دانش و تخصص منحصر به فردی را در فناوری ساخت افزایشی و به خصوص پرینتر سه بعدی صنعتی دارا می باشند. از طرفی هم، شرکت HRE یکی از متخصصان بزرگ و معتبر در تولید رینگ چرخ برای اتومبیلهای خاص و مسابقه ای می باشد و به خوبی از قابلیتهای شگفت آور جنرال الکتریک و آرکام در در فناوری ساخت افزودنی آگاهی داشته است بنابراین همکاری این سه شرکت بزرگ جهانی راه جدیدی را برای تولید رینگ های منحصربه فرد و پیشرو توسط فناوری تولید افزایشی آغاز خواهد کرد.
بهترین قسمت داستان این همکاری اینجا بوده که اتلاف و ضایعات چاپ سه بعدی بسیار کم و در حدود 5 در صد از مواد مورد استفاده بوده است و در مقایسه با 80 درصد ضایعاتی که برای تولید یک رینگ در فناوری تولید سنتی ایجاد می شود، بسیار ناچیز است. برای تولید با روش تولسد سنتی از یک بلوک فلزی بزگ با وزن 50 کیلوگرم که معمولان از فلز آلومینیوم است استفاده می شود.
به منظور ساختن یک رینگ چرخ که سبک و قوی باشد، بیشتر مواد از تراشیده و دور ریز  می شوند. اکثر این مواد را نمی توان به طور یکسان استفاده کرد. با توجه به مقدار اولیه مواد مورد نیاز برای ساخت یک رینگ چرخ، از جنس تیتانیوم معمولا بسیار گران است. تیتانیوم به طور معنی داری نسبت به آلومینیوم در قدرت، وزن و مقاومت در برابر فشار و خوردگی بسیار قویتر است. بنابر این یک ماده ایده آل برای ساخت رینگ های چرخ اتومبیل می باشد.

مدلسازی رینگ توسط پرینتر سه بعدی صنعتی سطح جدیدی از آزادی را برای طراحان شرکت HRE به ارمغان آورده است زیرا آنها دیگر مجبور نیستند نگرانی در مورد ناتوانی ابزارآلات تولید سنتی در ساخت طرح های نوآورانه آنها مخصوصا در عمق کارایی ابزار پیچیدگی های منحصر به فرد و حفره ها داشته باشند. و همچنین میتوانند مشبک سازی ، درهم آمیختن و به هم پیچیدن را در نیز در طرح ها و مدل های خود لحاظ کنند و پرینتر سه بعدی به راحتی از پس ساخت افزایشی این مدل های پیچیده بر می آید. در حال حاضر رینگ ها توسط پرینتر سه بعدی به صورت چند تکه تولید شده و به مرکز رینگ که از جنس فیبر کربن است متصل می شوند اما این فرآیند کاملا موقتی است زیرا جنرال الکتریک به زودی پرینترهای سه بعدی را ارائه خواهد کرد که قادر خواهند بود کل رینگ چرخ را با هر گونه پیچیدگی را به صورت یک قطعه یک تکه تولید کنند که باعث کاهش زمان تولید ، وزن رینگ و صرفه جویی در استفاده از مواد اولیه و هزینه ها هواهد شد.

Electron Beam Melting
EBM نوع دیگری از ساخت افزایشی برای قطعات فلزی است در این روش نیز همانند SLM ماده اولیه به صورت پودر می‌باشد. در پرینتر سه بعدی EBM قطعات باید در شرایط خلا تولید شوند و فقط مواد اولیه رسانا در این پروسه قابل استفاده هستند. تفاوت اصلی این دو روش در این است که SLM از پرتو لیزر قدرتمند به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند، این در حالی است که EBM از یک پرتو الکترون استفاده می‌کند. ماده مورد استفاده در EBM، پودر فلزی است که در اثر تابش پرتو الکترونی که توسط کامپیوتر کنترل می‌شود، ذوب شده و لایه به لایه تا تشکیل نهایی قطعه ادامه می یابد.

فناوری پرینتر سه بعدی ذوب الکترونی Electron Beam شرکت آرکام Arcam یکی از روش های ساخت افزایشی می باشد که از انرزی شدید استفاده می کند اما یکی از جالب ترین روش های فناوری ساخت افزایشی می باشد.
فناوری پرینتر سه بعدی ذوب الکترونی در خلاء و با دمای بسیار بالا ایجاد می شود و قطعات را با فشار و برجسته سازی با خواصی بهتر از روش سنتی ریخته گری تولید می نماید. و در این مدل چاپ سه بعدی دور ریز بسیار کمی به وجود می آید و مخصوص تولید محصول نهایی می باشد. در این روش یک پرتو الکترونی قدرتمند با سرعت بالا یم لایه از پودر فلز که در این بخش تیتانیوم است را به صورت ذوب الکترونی بر روی سطح مقطع بر اساس مدل سه بعدی طراحی شده ذوب می کند. و لایه بعدی نیز هم زمان پاشش پودر فالز تیتانیوم توسط همان پرتو لیزر با دمای بالا بر روی لایه قبلب ذوب شده و به آن می چسبد.
پودر مازادی که از روی قطعه در حال تولید بر روی تخت تولید بریزد به صورت مجدد قابلیت استفاده مجدد را خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت جهانی HRE آلن پلتایر Alan Peltier اظهار داشت :

این پروژه فوق العاده و همکاری با این دو شرکت بزرگ برای ما بسیار هیجان انگیز و در عین حال بسیار مهم است. زیرا ما در حال تغییر صنعت ساخت و تولید رینگ چرخ های اتومبیل ها می باشیم و این برای ما افتخار آمیز است.
شرکت HRE از این رینگ های تولید شده توسط پرینتر سه بعدی برای نشان دادن توانایی های منحصر به فرد خود درساخت افزایشی رینگ های اتومبیل های خاص مانند مک لارن P1 استفاده کرده است زیرا با فناوری تولید سنتی آنها توانایی انجام این طرح های پیچیده که با ظاهر مکلارن هم سان باشد را نداشتند. اما با فناوری تولید افزایشی و تجدیدی نظر در طراحی رینگ ها، به آنچه مد نظرشان بود رسیدند.


منبع


https://t.me/print3d98/23
میزان توصیه این مطلب به هواداران
10/10
0
تعداد بازدید هفته اخیر