جابجایی پرینتر سه بعدی

اگر قصد سفر یا جابجایی پرینتر سه بعدی را دارید، در این مقاله چند نکته برای ایمن نگه داشتن پرینتر سه بعدی و جلوگیری از هرگونه مشکل ایمنی را معرفی و بررسی می کنیم .

 

جدا سازی و بسته بندی

بزرگترین نگرانی هنگام سفر با پرینتر سه بعدی این است که حمل و نقل نا ایمن می تواند به برخی از قطعات آسیب برساند. قاب ها و بدنه ی دستگاه در برابر این موارد بسیار آسیب پذیر هستند.

 

ایمن ترین راه برای حمل پرینتر سه بعدی خود، جدا کردن آن به قطعات کوچکتر است. این باعث می شود قطعات کمتر آسیب ببینند.

پرینترهای سه بعدی جدید نیاز به مونتاژ DIY داشتند برای سفر بهترین هستند.

مطمئن شوید که تمام کابل های برق و داده را در چاپگر سه بعدی قبل از بسته بندی جدا کرده اید .

اگر در حال جدا کردن پرینتر سه بعدی خود هستید، مطمئن شوید که هنوز به دستورالعمل های مونتاژ دسترسی دارید. برخی از افراد توصیه می کنند قبل از جداسازی از پرینتر سه بعدی از اجزای آن عکس بگیرید، اما تنها عکس برای کمک به جمع آوری و مونتاژ مجدد آن کافی نیست و حتما نیاز به دفترچه و نقشه های راهنمای مونتاژ داریم، پیشنهاد می شود قطعات را به صورت جداگانه در ظروف مناسب مانند ارگانایزر لوازم یدکی قرار دهید .

ارگانایزر لوازم یدکی برای جابجایی پرینتر سه بعدی

ارگانایزر لوازم یدکی برای جابجایی پرینتر سه بعدی

جداسازی قطعات ممکن است برای جابجایی پرینتر سه بعدی با محفظه کامل گزینه ی مناسبی نباشد ، معمولاً حداقل دستگاه ها امکان جداسازی را دارند.

 

عایق و ضربه گیر مناسب برای جابجایی پرینتر سه بعدی

اگر دیگر به بسته بندی اصلی دسترسی ندارید، یک ظرف پلاستیکی سخت مانند بدنه های پلاستیکی بهترین گزینه خواهد بود. همچنین میتوانید دیواره ها را با فوم یا نایلون حباب دار عایق کنید .

جعبه پلاستیکی برای جابجایی پرینتر سه بعدی

جعبه پلاستیکی برای جابجایی پرینتر سه بعدی

برای انتقال پرینتر های سه بعدی باید تمامی اجرا و قطعات توسط نایلون های حباب دار یا پوشش فوم به خوبی عایق شوند، بهتر است پس از انجام اینکار جعبه ی نهایی را نیز با پوشش های ضد ضربه مانند پلاستیک های فشرده بسته بندی کنید تا آسیب های ناشی از حمل و نقل به حداقل برسد .

نایلون حباب دار

نایلون حباب دار

 

چند ابزار تعمیر به همراه داشته باشید

اگر جابجایی پرینتر سه بعدی را خودتان انجام می دهید ، باید برای آسیب های احتمالی آماده باشید. ابزارهای اساسی مانند پیچ ​​گوشتی یا آچار ها ممکن است برای کنار هم قرار دادن یک چاپگر سه بعدی که جدا شده است لازم باشد.

جعبه ابزار پرینتر سه بعدی

جعبه ابزار پرینتر سه بعدی

 

چسب مورد نیاز برای جابجایی پرینتر سه بعدی

آوردن مقداری چسب اپوکسی یا چسب قطره ای برای ترمیم ترک های جزئی ایده خوبی است.

چسب قطره ای 123

چسب قطره ای 123

زیپ‌ بند ها یا بست های کمربندی همچنین برای اتصال سریع قطعات به یکدیگر عالی هستند.

بست کمربندی

بست کمربندی

 

همچنین باید دستگاه خود را به اندازه کافی بشناسید تا تشخیص دهید که در طول جابجایی پرینتر سه بعدی به چه قطعات یدکی نیاز دارید. به خاطر داشته باشید که اگر در کشور دیگری هستید، سفارش قطعات یدکی برای چاپگر سه بعدی شما ممکن است آسان نباشد.