نکات لازم برای خرید یک پرینتر سه بعدی قسمت سوم

امروز به سه مورد دیگه از مهم ترین نکات خرید یک پرینتر سه بعدی اشاره میکنیم (قسمت سوم)

خلاصه

تکنولوژی چاپ سه بعدی یک تکنولوژی جدید و در حال گسترش است. خدمات پس از فروش، تامین قطعات مصرفی و مواد اولیه در حال حاضر در مورد این تکنولوژی نوپا امری بسیار مهم و اجتناب ناپذیر است.

نکات خرید پرینتر سه بعدی
۳۰%
خدمات

در هنگام خرید پرینتر سه بعدی حتماً از وجود سیستم خدمات گارانتی و پس از فروش شرکت ارائه دهنده پرینتر اطمینان حاصل نموده و حتماً از شرایط گارنتی و شرایط خدمات پس از فروش اطلاع حاصل نمائید. شاید شنیدن نام های معتبر عرضه کننده پرینتر به ظاهر جذاب باشند اما تهیه کردن این محصولات بدون دارا بودن گارانتی و خدمات پس از فروش می تواند دردسرهای زیادی به دنبال داشته باشد و تعمیرات و تهیه کردن قطعات یدکی به راحتی امکان پذیر نباشد .

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

تکنولوژی چاپ سه بعدی یک تکنولوژی جدید و در حال گسترش است. خدمات پس از فروش، تامین قطعات مصرفی و مواد اولیه در حال حاضر در مورد این تکنولوژی نوپا امری بسیار مهم و اجتناب ناپذیر است.

 
  • مکالمه تلفنی روبرو تنها یک نمونه از تماس هایی است که با واحد پشتیبانی جهت تعمیر دستگاه های وارداتی و یا تامین مواد اولیه برای آنها صورت می گیرد!

وارد کننده یا تامین کننده؟

آیا می دانید بسیاری از وارد کنندگان پرینترهای سه بعدی، فقط صرفا وارد کننده دستگاه و آن هم به تعداد محدود بوده و برای تامین مواد اولیه و خدمات پس از فروش به شما هیچ ضمانت کتبی و قانونی نمی دهند؟

ادعا کافی نیست!

آیا فروشندگان، حاضرند لیست مشتری های قبلی خود را در سایت گذاشته و یا در اختیار خریداران قرار دهند تا خریدار در صورت تمایل خدمات پشتیبانی و پس از فروش آنها را استعلام کند؟

فروش به هر قیمتی؟

آیا می دانید بعضی مدل های پرینتر سه بعدی کارتریجی هستند و قیمت کارتریج آنها چندین برابر نرمال است و بعضی مدل های موجود در بازار ایران مدل های توقف تولید شده خارجی و یا به اصطلاح استوک هستند و فروشندگان این حقایق را از مخاطب پنهان می کنند؟

برای این که یک فایل STL را پرینت کنید نیاز دارید که آن را به وسیله یک نرم افزار slicing لایه لایه کنید. کاری که این نرم افزار می کند این است که به پرینتر می گوید چطور مدل را پرینت کند و لایه های مختلف پرینت را ایجاد می کند.

خدمات

۹٫ قطعات یدکی

خدمات

تمامی دستگاههای الکترومکانیکی نیازمند قطعات یدکی جهت تعویض در موارد مورد نیاز هستند و این امر در مورد پرینترهای سه بعدی به خاطر توانایی دستگاهها در رفع نیازهای مختلف کاربران با توجه به اعمال تنظیمات مختلف اهمیت بیشتری دارد. به طور مثال کاربر برای چاپ نمونه های با دقت بسیار بالا نیازمند به تعویض نازل دستگاه خود به کمترین میزان ممکن است. لذا توصیه میشود در هنگام خرید نسبت به هزینه های قطعات یدکی توجه زیادی بنمایید.

۸/۱۰
۰
بازدید