6/ داخل تراشی (broing)

یکی از روش های برشی (cutting)

خلاصه

داخل تراشی boring : یکی از متنوع ترین روشهای ماشین کاری میباشد که در بخش های بزرگ و سنگین و در جاهایی که تراشکاری ،فرز کاری و مته کاری امکان پذیر نمیباشد مورد استفاده قرار میگیرد.

قابلیت های دستگاه تراشکاری :داخل تراشی

 داخل تراشی یا Boring

براده برداری، پرداخت ، ایجاد دندانه ، افزایش قطر و … از داخل سوراخ یا حفره ای که قبلا ایجاد شده داخل تراشی نامیده می شود و نیازمند ابزارهای داخل تراش است. یکی از کاربردهای داخل تراشی افزایش قطر سوراخ است. از طرفی با توجه به محدودیت قطر مته ها ممکن است برای رساندن قطر سوراخ به اندازه ی نهایی نیازمند استفاده از عملیات داخل تراشی باشیم.


معرفی بورینگ:

یکی از متنوع ترین روشهای ماشین کاری میباشد که در بخش های بزرگ و سنگین و در جاهایی که تراشکاری ،فرز کاری و مته کاری امکان پذیر نمیباشد مورد استفاده قرار میگیرد.

ماشینهای بورینگ (سوراختراش) مانند ماشینهای  فرز سنتر با محور افقی می باشند . حرکت پیشروی را بوسیله حرکت طولی محور اسپیندل که توسط انتقال و تبدیل حرکت گردشی موتور اصلی به حرکت طولی ، بوسیله گیر بوکس در ماشینهای قدیمی تر و یا z  بر یک سروو موتور تامین می گردد .

این ماشینها معمولا داری حداقل ۵ محور حرکت می باشند :

(۱محور حرکت طولی اسپیندل (محورw)

(۲حرکت طولی خود کلگی ماشین (محورz)

(۳حرکت بالا و پایین کلگی (محورy)

(۴حرکت عرضی میز ماشین (محورx )

(۵حرکت چرخشی میز ماشین که دارای حرکت ۳۶۰ درجه می باشند (محور A  یا B )

علاوه بر این  ماشین ها برای عملیاتی مانند سوراخکاری ، کف تراشی ، انتهای سوراخ ها ، تراش پیچهای داخلی و خارجی ، سیلندر تراشی، پیشانی تراشی، خارج از مرکز تراشی و عملیات فرز کاری بکار می برند . در بیشتر از موارد می توان کلیه عملیات لازم را روی قطعات بدون جابجایی از یک ماشین به ماشین دیگر را روی این نوع ماشینها انجام داد.

ماشینهای داخل تراشی دارای محور اصلی افقی و یا عمودی بوده که بطور خودکار براده برداری صورت می گیرد. ابزارهای برش مانند رنده های داخل تراشی ، مته ها، مته های کف تخت ،برقوها تیغ فرزها مستقیماً داخل مخروط محور اصلی قرار داده و محکم می گردد.
صفحه اصلی


پولیش کاری


grinding


honing


lapping

logo instagram
https://t.me/print3d98/23
7/10