دوره آموزشي مهارت هاي هفت گانه ICDL چه دوره اي است ؟

دوره آموزشي مهارت هاي هفت گانه ICDL

بدون شک اسم دوره های مبانی اولیه کار با کامپیوتر به گوش همه رسیده، ؟ ICDL چیست !؟

خلاصه

ICDL فرم مخفف شده عبارت International Computer Drivers Licence و به معناي گواهينامه بين المللي کاربري کامپيوتر مي باشد فراگيران با شرکت در دوره آموزشي مهارت هاي هفت گانه ICDL علاوه بر آشنايي با اصول و مباني کامپيوتر مهارت هاي مورد نياز براي استفاده از چهار نرم افزار بسيار پر کاربرد ورد ، اکسل ، اکسس و پاور پوينت را نيز که در زمره کاربردي ترين نرم افزارهاي پکيج آفيس هستند را فرا مي گيرند.ضرورت شرکت در دوره آموزشيICDL چيست ؟

شرکت در دوره هاي آموزشي ICDL زمينه ساز ورود افراد به دنياي مدرن به شمار مي رود . در دنياي مدرن امروز که انجام ساده ترين و پيش پا افتاده ترين امور نيازمند آشنايي با ابزارهاي مدرن و کامپيوتري است مي توان ادعا کرد که عدم آشنايي با اصول و مباني کاربري کامپيوتر برابر با بي سوادي ، کم سوادي و نا تواني در انجام امورات روزمره افراد محسوب مي شود . از آنجا که در عصر حاضر فراگيري علم کامپيوتر يکي از ملزومات مورد نياز براي برقراري ارتباط با محيط پيرامون و خود کفايي در انجام امور روزمره به شمار مي آيد ، دوره آموزشي ICDL به عنوان اولين دوره آموزشي کامپيوتري و به عنوان دوره مقدماتي و پيش نياز براي ورود به ساير دوره هاي کامپيوتري از اهميت قابل توجهي برخوردار شده است  .  
با توجه به اين مهم که امروزه ملاک هاي ارزيابي سطح علمي و توانايي هاي افراد در حال رشد و توسعه مي باشد و توانايي کار با برنامه هاي مختلف و کاربردي کامپيوتري به يکي از اصلي ترين ملاک هاي ارزيابي افراد تبديل شده است آشنايي با مهارت هاي اصلي کار با کامپيوتر براي همه افراد به يک ضرورت اجتناب ناپذير تبديل شده است و دوره هاي آموزش ICDL به عنوان دوره هاي آموزشي که فراگيران را با اصول و مباني کار با کامپيوتر آشنا مي کند در ليست دوره هاي آموزشي ضروري و بسيار پر مخاطب آموزشگاه ها  قرار گرفته است .
از آنجا که مدرک ICDL يک مدرک بين المللي است فراگيران پس از شرکت در دوره هاي آموزشي ICDL در صورت کسب حداقل نمره قابل قبول و دريافت گواهينامه ICDL  موفق به اخذ يک مدرک بين المللي شده اند و در هر کجاي دنيا مي توانند با توجه به گذراندن اين دوره و دريافت مدرک براي شرکت در دوره هاي آموزشي پيشرفته تر و تخصصي اقدام نمايند . دوره آموزشي ICDL براي چه افرادي مفيد است ؟

همان طور که پيشتر نيز به اين مساله اشاره کرديم امروزه شرکت در دوره هاي آموزشي ICDL به يک ضرورت اجتناب ناپذير تبديل شده است تا جايي که عدم آشنايي با اصول و مباني کامپيوتر به منزله کم سوادي و نا تواني در انجام امورات جاري و روزمره افراد به شمار مي رود . در اين بخش با بررسي افراد و اقشاري که شرکت در دوره هاي آموزشي ICDL مي تواند براي آن ها اهميت خاصي برخوردار باشد بر ضرورت هر چه بيشتر شرکت دوره هاي آموزشي ICDL تاکيد خواهيم کرد . 
دوره آموزشي ICDL يکي از دوره هاي ضروري براي افرادي است که قصد ادامه تحصيل در مقاطع مختلف را دارند. 
دوره آموزشي ICDL يکي از دوره هاي آموزشي ضروري براي کليه افرادي است که قصد ورود به بازار کار را دارند . 
دوره آموزشي ICDL  يکي از دوره هاي آموزشي ضروري براي کارمندان دولت و مراکز نيمه دولتي و خصوصي به شمار مي رود .  
دوره آموزشي ICDL به دليل برخورداري از آموزش نرم افزار هاي مختلف با قابليت هاي مختلف يکي از دوره هاي آموزشي ضروري براي محققان و افرادي که به تحقيق و بررسي و ارائه انواع مختلف گزارش در قالب هاي مختلف علاقه مند هستند محسوب مي شود. 
از آنجا که دوره آموزشي مهارت هاي هفت گانه ICDL به عنوان اولين و اصلي ترين دوره آموزشي براي ورود به دنياي مدرن کامپيوتر به شمار مي رود اين دوره يکي از دوره هاي ضروري براي افرادي که قصد ادامه تحصيل در حوزه علوم کامپيوتر را دارند نيز به شما مي رود .
و درنهايت آشنايي با مهارت هاي هفت گانه ICDL براي کليه افرادي که خواهان همسو شدن با روند رو به رشد دنياي تکنولوژي هستند يک دوره آموزشي کاملا ضروري محسوب مي شود. 
دوره آموزشي مهارت هاي هفت گانه ICDL دوره اي است که متقاضيان براي شرکت در آن به گذراندن پيش نياز خاصي نياز ندارند و اين دوره براي بسياري از دوره اي پيشرفته تر به عنوان دوره پيشنياز محسوب مي شود به اين ترتيب فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي ICDL علاوه بر کسب دانش ، تخصص ، توانايي و مهارت هاي مورد نياز براي کار با نرم افزارهاي مختلف زمينه ورود خود به دوره هاي آموزشي پيشرفته تر را نيز فراهم خواهند کرد . دوره آموزش ICDL براي چه گروههاي سني مناسب است ؟

با توجه به روند رو به رشد توسعه  و پيشرفت تکنولوژي در حوزه هاي مختلف و با توجه به اهميت و کاربرد بسيار زياد کامپيوتر و علوم کامپيوتري در ابعاد مختلف زندگي براي شرکت در دوره هاي آموزشي ICDL محدوديتي در نظر گرفته نشده است و کودکان مي توانند هم زمان ن با ورود به اولين مقطع آموزشي براي شرکت در دوره هاي آموزش ICDL و فراگيري مهارت هاي هفتگانه آن اقدام نمايند . افراد تا زماني که اشتياق و علاقه آموزش و فراگيري مباحث جديد را دارند مي توانند با هر شرايط سني در دوره هاي آموزشي ICDL شرکت کرده و ار مزاياي آن برخوردار شوند . 
چه مهارت هايي در دوره آموزشي ICDL تدريس مي شود ؟
دوره هاي آموزشي ICDL  پکيج هاي آموزشي هستند که در قالب دو دوره مقدماتي و پيشرفته به آموزش 7 مهارت اصلي و مهم در حوزه علوم کامپيوتري مي پردازند.
بخش  مقدماتي دوره آموزشي ICDL در بر گيرنده  آموزش سه مهارت اول و بخش پيشرفته دوره آموزش ICDL در برگيرنده  آموزش چهار مهارت بعدي به عنوان دوره پيشرفته  مي شود . در ادامه اين دوره ها را به صورت مختصر تعريف مي کنيم . 


مباحثي که در بخش مقدماتي دوره آموزش ICDL به فراگيران آموزش داده مي شود عبارتند از :

 • آشنايي با  مفاهيم فن آوري اطلاعاتIT
 • آشنايي با مباحث اطلاعات و ارتباطات ، اينترنت Internet
 • آشنايي با روش  استفاده از کامپيوتر و مديريت فايل ها Windows
 • مباحث بالا ، مباحثي هستند که در بخش مقدماتي دوره آموزشي ICDL  به فراگيران تدريس مي شوند . 
 • پس از ارائه مباحث اشاره شده تحت عنوان بخش مقدماتي نوبت به آموزش مباحث پيشرفته تر مي رسد . 

مباحث پيشرفته دوره هاي آموزش ICD  عبارتند از : 

 • دوره آشنايي با پردازشگر کلمه | ورد پروسسينگ | Word processing که تحت عنوان دوره آموزش ورد شناخته مي شود . 
 • دوره آشنايي با صفحات گسترده اکسل| Excel spread sheets که تحت عنوان دوره آموزش اکسل شناخته مي شود . 
 • دوره آشنايي با برنامه ارائه مطالب | دوره پاورپوينت | PowerPoint  presentationکه تحت عنوان دوره آموزشي پاورپوينت شناخته مي سود .
 • و در نهايت دوره آشنايي با برنامه بانک اطلاعاتي اکسس |  Access  Data base که تحت عنوان دوره آموزشي اکسس شناخته مي شود . 


نرم افراز ورد چگونه نرم افزاری است و چه کاربردهايي دارد ؟

مايکروسافت آفيس ورد | MS Word  که به صورت کوتاه به نام برنامه ورد | word  نيز شناخته مي شود يک برنامه پردازش کلمه گرافيکي است که کاربران مي توانند در محيط آن تايپ نمايند . اين برنامه توسط شرکت کامپيوتري مايکروسافت ساخته شده است و يکي از نرم افزارهاي بسته نرم افزاري مايکروسافت آفيس محسوب مي شود . هدف اين نرم افزار ايجاد قابليت  تايپ و ذخيره سازي  اسناد تايپ شده توسط کاربران  است همچنين اين نرم افزار علاوه بر ايجاد فايل هاي متني قابليت ايجاد انواع مختلف جدول ، وارد کردن تصاوير و اشکال را نيز دارا مي باشد . اين نرم افزار نيز مانند ساير نرم افزارهاي پردازنده کلمه قابليت هاي مورد نياز براي تايپ و ذخيره اسناد تايپ شده را دارد اما به واسطه برخورداري از قابليت هاي بيشتر و کاربردي تر و سهولت در نحوه استفاده در مقايسه با ساير نرم افزارهاي پردازش کلمه به محبوبيت بيشتري دست پيدا کرد و در زمره محبوب ترين و پر کاربرد ترين نرم افزار هاي پردازش کلمه قرار گرفته و مي توان ادعا کرد که توانست کليه نرم افزار هاي مشابه را از چرخه استفاده خارج کند  . مهارت کار با نرم افزار ورد که به واسطه قابليت هاي بسيار کاربردي و قابل توجهش در زمره پر کاربرد ترين ها قرار گرفته است در دوره آموزش  ICDL به فراگيران آموزش داده خواهد شد . در ادامه به برخي از مهم ترين و کاربردي ترين قابليت ها و کاربرد هاي نرم افزار ورد اشاره خواهيم کرد . 
قابليت هاي نرم افزار ورد 
همانطور که پيشتر نيز اشاره کردم نرم افزار ورد از قابليت هاي بسيار زيادي برخوردار است و همين امر منجر شده اين نرم افزار در حوزه محبوب ترين و پر کاربرد ترين نرم افزارهاي پردازش کلمه قرار بگيرد . در اين بخش به برخي از مهم ترين و کاربردي ترين قابليت هاي نرم افزار ورد اشاره خواهيم کرد .

دوره آموزشی مهارت های هفت گانه رایانه icdl به صورت پیشرفته ارایه می شود

 • نرم افزار ورد قابليت ذخيره سازي کليه فايل هاي متني در قالب هاي مختلف PDF  ،  HTML و TEXT   را براي کاربران فراهم ساخته است . 
 • نرم افزار ورد قابليت استفاده مستقيم از اسناد توليد شده به وسيله اين نرم افزار در ساير محيط ها اعم از انواع صفحات اينترنتي مانند صفحات وبلاگ و غيره را براي کاربران فراهم ساخته است .
 • نرم افزار ورد قابليت ادغام با ساير نرم افزار هاي آفيس را براي کاربران خود فراهم کرد ه است . 
 • نرم افزار ورد قابليت وارد کردن تصاوير و اشکال مختلف در فايل متني تنها با استفاده از چند کليک ساده را براي کاربران فراهم ساخته است .
 • نرم افزار ورد قابليت اجراي انواع مختلف جداول در محيط ورد را براي کاربران فراهم آورده است.
 • نرم افزار ورد قابليت  فرمول نويسي و تايپ انواع  معادلات را براي کاربران فراهم آورده است.
 • نرم افزار ورد قابليت ويرايش همه جانبه متن ها مختلف را براي کاربران فراهم کرده است . با استفاده از نرم افزا ورد کاربران مي توانند از انواع مختلف فونت ، سايز هاي مختلف و رنگ بندي هاي مختلف استفاده نمايند .
 • نرم افزار ورد قابليت صفحه بندي و چيدمان صفحه ها در قالب هاي مختلف را براي کاربران فراهم کرده است . 

برخورداري از قابليت هاي ذکر شده توانسته اين نرم افزار را به يکي از کاربردي ترين و محبوب ترين نرم افزارهاي روز دنيا تبديل نمايد به طوري که امروزه نرم افزار ورد به يکي از اصلي ترين ، مهم ترين و پرکار برد ترين نرم افزارهاي روز دنيا تبديل شده است و در کليه سازمان ها و ارگان هاي دولتي ، نيمه دولتي و خصوصي به صورت کاملا گسترده مورد استفاده قرار مي گيرد . 
نرم افزار ورد يکي از اولين نرم افزار هايي است که کاربران کامپيوتر براي ورد به دنيا کامپيوتر با آن آشنا مي شوند .آشنايي  با نرم افزار ورد و قابليت هاي آن در کليه مقاطع تحصيلي و براي ورود به بازار کار بسيار ار اهميت بسيار زيادي برخوردار است و  به همين دليل  يکي از مباحث مهم در برخي از دوره هاي آموزشي ويژه استخدام نيز آموزش کار با نرم افزار پر کاربرد ورد  است .  
علاقه مندان  و متقاضيان مي توانند با شرکت در دوره هاي آموزشي ICDL معتبر با نرم افزار ورد ، قابليت ها و کاربرد هاي آن آشنا شوند و از مزايا و منافع آن بهره مند گردند . 


نرم افزار اکسل چگونه نرم افزاري است و چه کاربردهايي دارد ؟

نرم افزار اکسل يکي ديگر از نرم افزارهاي بسيار کاربردي و محبوب مجموعه نرم افزار هاي آفيس است . نرم افزار اکسل يک نرم افزار اصطلاحا صفحه گسترده| Spread sheet   است . نرم افزار اکسل در واقع يک جدول بسيار بزرگ است که کاربران مي توانند با توجه به نيازها و اهداف مورد نظر خود براي هريک از سلول هاي اين جدول تعاريف ، برنامه ها و فرمول هاي مورد نظر را اعمال نمايند و در نهايت از نتايج مورد نياز را در قالب گزارش هاي آماري و نموداري استفاده نمايند  . همچنين کاربران مي توانند با استفاده از قابليت هاي اين نرم افزار شکل ظاهري هر يک از سلول هاي جدول مورد نظر خود را تغيير دهند . قابليت هاي بي شمار و کاربردي اکسل منجر شده تا اين نرم افزار در حوزه هاي کاري  متعدد و متنوع مورد استفاده کاربران قرار گيرد و همين ويژگي نيز يکي از دلايل افزايش روزشمار کاربران نرم افزار اکسل محسوب مي شود . در نهايت ويژگي هاي و قابليت هاي اين نرم افزار زمينه ورود آن به حوزه هاي مختلف تخصصي از قبيل مهندسي ، مالي ، اداري ، آماري و اطلاعاتي را فراهم کرده است . 
قابليت هاي نرم افزار اکسل
همانطور که پيشتر نيز اشاره کرديم نرم افزار اکسل به واسطه بر خورداري از قابليت هاي کاربردي زياد در زمره محبوب ترين و پر مخاطب ترين نرم افزار هاي روز دنيا قرار گرفته است . در اين بخش به برخي از پر کاربرد ترين قابليت هاي اين نرم افزار اشاره خواهيم کرد . 

 • نرم افزار اکسل قابليت برقراري ارتباط با ساير نرم افزا هاي مجموعه آفيس را براي کاربران فراهم کرده است . 
 • نرم افزار اکسل قابليت انعطاف پذيري بسيار بالايي داشته و کاربران مي تواند با توجه به نيازها و اهداف مورد نظر خود براي تنظيم گزارش هاي مورد نياز خود از اين برنامه استفاده نمايند . 
 • نرم افزار اکسل قابليت بالايي در تجزيه و تحليل داده ها و به خصوص داده هاي آماري دارد . 
 • نرم افزار اکسل قابليت بسيار بالايي در استاندارد سازي و فرمول بندي کردن اطلاعات و داده ها دارد . 
 • نرم افزار اکسل قابليت بسيار بالايي در ارائه انواع مختلف نمودارهاي گرافيکي دارد که در روند نمايش و تجزيه و تحليل روند اجراي پروژه ها و گزارش هاي مالي بسيار مثمر ثمر و کاربردي خواهد بود .
 • نرم افزار اکسل قابليت بالايي در فرمت بندي متغيير ها و داده هاي اطلاعاتي دارد که در صورت تعدد داده ها قابليت بسيار مفيد و پر کاربردي به شمار مي رود و احتمال بروز خطا در روند وارد کردن اطلاعات و داده ها را به ميزان قابل توجهي کاهش مي دهد . 
 • نرم افزار اکسل قابليت ما کرو نويسي را براي  کاربران فراهم کرده است که در روند صرفه جويي در زمان تاثير زيادي دارد . 
 • نرم افزار اکسل قابليت برنامه نويسي به کمک ويژوال بيسيک را براي کاربران فراهم کرده است .
 • نرم افزار اکسل با قابليت پيش بيني رفتار کاربران در روند انجام کارهاي تکراري کمک قابل توجهي به افزايش سرعت روند کاري کاربران  و صرفه جويي در زمان مي کند . 

برخورداري از قابليت هاي ذکر شده باعث شده تا نرم افزار اکسل  در گذر زمان و با به اثبات رساندن قابليت هاي خود به يکي از پر کاربرد ترين نرم افزار هاي آفيس تبديل شود . آشنايي با نرم افزار آفيس مي تواند تاثير به سزايي در افزايش قابليت ها و مهارت هاي کاري افراد براي ورود به بازار کار شود و در نتيجه شانس ورد آن ها به بازار کار به صورت قابل توجهي افزايش پيدا خواهد کرد از اين رو يکي از مباحث مهم در برخي از دوره هاي آموزشي ويژه استخدام نيز آموزش کار با نرم افزار کاربردي اکسل است .  نرم افزار اکسس چگونه نرم افزاري است و چه کاربردهايي دارد ؟

نرم افزار اکسس يکي ديگر از نرم افزارهاي کاربردي گروه آفيس است . اين نرم افزار نيز به واسطه قابليت و ويژگي ها منحصر به فرد خود در زمره نرم افزار هاي کاربردي اين گروه قرار گرفته است . نرم افزار اکسس | MS Access به عنوان برنامه کامپيوتري پايگاه داده توسط شرکت مايکروسافت براي سازماندهي و استفاده از اطلاعات و ايجاد بانک هاي اطلاعاتي براي کسب و کارهاي مختلف  تعريف شده است. ويژگي هاي نرم افزار اکسس به کاربران اجازه مي دهد تا براي ذخيره اطلاعات در پايگاه داده ها با توجه به نوع نياز خود چهارچوب هاي و فرم هاي مختلف تعريف کنند. نرم افزار اکسس با قابليت تعريف و اجراي فرم هاي مختلف مي تواند بنا به نياز کاربران شرايط وارد کردن اطلاعات و ذخيره سازي آن را با توجه به نوع داده هاي موجود و نوع کاربري آن ها تعريف و تعيين نمايد و همچنين به کاربران اجازه مي دهد با توجه به نوع کاربري و سليقه خود فرم هاي مورد نظر خود را طراحي و استفاده نمايند . نرم افزار اکسس براي کاربران  دسترسي به يک ابزار مديريت اطلاعات را فراهم آورده است  که به کاربران کمک مي کند اطلاعات را به صورت گزارش هاي تجزيه و تحليل شده ذخيره کنند . 
عمده ترين کاربرد نرم افزار اکسس ذخيره سازي آمار ، ارقام و اطلاعات در حجم بسيار زياد و با قابليت بازيابي و دسترسي با سرعت بالا مي باشد . ساير نرم افزار هاي آفيس مانند ورد و اکسل نيز قابليت هايي در زمينه ذخيره سازي اطلاعات دارند اما آنچه نرم افزار اکسس را در مقايسه با ساير نرم افزار هاي اين بسته به يک نرم افزار تخصصي براي ذخيره  اطلاعات تبديل کرده است قابليت ذخيره سازي حجم بسيار انبوه اطلاعات با قابليت بازيابي و دسترسي با ساده ترين فرمان ها و  در کمترين زمان ممکن مي باشد . اين قابليت نرم افزار اکسس را به يک نرم افزار کاربردي و بسيار محبوب براي ذخيره سازي اطلاعات در حوزه هاي مختلف حرفه اي کرده است .
قابليت هاي نرم افزار اکسس

 • نرم افزار اکسس قابليت سازمان دهي و ذخيره سازي حجم بسيار زيادي از اطلاعات در فم هاي مختلف را براي کاربران فراهم کرده است . 
 • نرم افزار اکسس قابليت ايجاد بانک هاي اطلاعاتي تخصصي در حوزه هاي مختلف را براي کاربران فراهم آورده است . 
 • نرم افزار اکسس قابليت بازيابي و دسترسي به اطلاعات ذخيره شده را در کوتاهترين زمان ممکن و با ساده ترين روش هاي فراهم کرده است . 
 • نرم افزار اکسس با قابليت هاي منحصر به فرد خود از بروز تکرار و ورود و ذخيره سازي اطلاعات تکراري پيشگيري مي کند . 
 • نرم افزار اکسس با قابليت هاي منحصر به فرد خود گزينه بسيار مناسب و کارآمدي براي ذخيره سازي اطلاعاتي است که در گذر زمان به واسطه به روز رساني شدن آن ها حجم آن ها نيز به صورت تصاعدي افزايش پيدا خواهند کرد . 

با توجه به قابليت ها و ويژگي هاي منحصر به فرد نرم افزار اکسس آشنايي با اين نرم افزار مي تواند شانس ورد افراد به بازار کار را به ميزان قابل توجهي افزايش دهد . شرکت در دوره هاي آموزشي ICDL مي تواند فراگيران را با مهارت کار با نرم افزار اکسس آشنا کند و با توجه به کاربرد هاي بسيار متنوع نرم افزار اکسس آشنايي با اين نرم افزار مي تواند شانس ورود متقاضيان به بازار کار را به ميزان قابل توجهي افزايش دهد .  نرم افزار پاورپوينت چگونه نرم افزاري است و چه کاربردهايي دارد؟

نرم افزار پاورپوينت  يکي ديگر از نرم افزار هاي کاربردي خانواده آفيس است که به واسطه کاربرد ساده و ويژگي هاي خاص و منحصر به فرد خود در حوزه تخصصي خود بسيار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است . نرم افزار پاورپوينت يک ابزار حرفه اي براي  ساخت اسلايدهاي حرفه اي است که شرايط تبديل فرمت هاي مختلف اطلاعات از قبيل تکست ، صوت، فيلم، عکس و غيره به اسلايد شوهاي جذاب  را براي کاربران فراهم کرده است . نرم افزار پاورپوينت با قابليت تبديل انواع کاتالوگ ، پروژه و پلان به اسلايد شو هاي  جذاب مي تواند در تائيد و اثبات نظريه ها ، تحقيقات و پروژه هاي انجام شده تاثيرات مثبت به سزايي داشته باشد . از اين رو بخش عمده کاربران اين نرم افزار را دانشجويان ، محققان ، طراحان هان پروژه هاي عمراني و غيره تشکيل مي دهند و عمده کاربرد اين نرم افزار در سخنراني ها ، جلسات دفاعيه از پروژه هاي دانشجويي و ارائه نتايج تحقيقات و بررسي هاي علمي است . 
قابليت هاي نرم افزار پاورپوينت 
نرم افزار پاور پوينت نيز مانند هر نرم افزار ديگري در حوزه تخصصي خود از قابليت هاي منحصر به فردي برخوردار است که توانسته اين نرم افزار را در حوزه پر کاربرد ترين نرم افزارهاي حوزه ساخت اسلايد شو قرار گرفته است . در ادامه بهبرخي از قابليت هاي منحصر به فرد نرم افزار پاور پوينت اشاره خواهيم کرد . 

 • عمده ترين قابليت نرم افزار پاور پوينت تبديل فايل هاي تصويري معمولي به اسلايد شو است . 
 • از ديگر قابليت هاي نرم افزار پاور پوينت مي توان به ادغام صدا بر روي اسلايد هاي طراحي و اجرا شده اشاره کرد . 
 • قابليت ايجاد فرم هاي مختلف با طراحي هاي از پيش تعيين طراحي شده و يا طراحي هاي شخصي مطابق با سليقه کاربران و متناسب با محتواي اسلايدهاي مورد نظر نيز از ديگر قابليت هاي نرم افزار پاور پوينت است . 
 • قابليت تنظيم حرکت اسلايدها با توجه به نوع کاربري و ميزان محتواي موجود در هر اسلايد نيز از ديگر قابليت هاي نرم افزار پاور پوينت به شمار مي رود.
 • قابليت طزاحي اسلايد شو ها در ابعاد و انداه هاي مورد نياز . 

نرم افزار پاور پوينت به واسطه قابليت هاي متعدد و متنوع در حوزه پر کاربرد ترين نرم افزار هاي توليد اسلايد شو و به خصوص در زمره پر کاربردترين نرم افزار هاي مورد استفاده در حوزه آموزش قرار گرفته است . فراگيران مي توانند با شرکت در دوره هاي آموزشي مهارت هاي هفت گانه ICDL علاوه آموزش ساير مباحث آموزشي اين دوره از آموزش نرم افزار پاور پوينت نيز برخوردار شوند . 
کسب مهارت کار با نرم افزار پاور پوينت و  تسلط  بر اين نرم افزار براي افرادي که به هر نحو با حوزه آموزش در ارتباط هستند بسيار مفيد فايده و کاربردي خواهد بود ، همچنين کليه افرادي که به واسطه نوع حرفه خود نياز به ارائه و توجيه پروژه هاي طراحي شده خود دارند نيز مي توانند با استفاده از نرم افزار پاور پوينت شانس موفقيت خود را در حوزه تخصصي کسب و کار خود به ميزان قابل توجهي افزايش دهند .
ارائه نتايج هر گونه تحقيق ، آزمايش ، پايان نامه دانشجويي ، پروژه هاي عمراني و غيره و غيره در قالب يک اسلايد شوي حرفه اي و جذاب ساخته شده به وسيله نرم افزار پاور پوينت مي تواند تاثيرات مثبت به سزايي در روند افزايش ميزان موفقيت افراد  داشته باشد ، زيرا نرم افزار پاور پوينت با قابليت خلق اسلايد شوهاي متنوع مي تواند نقش به سزايي در ارائه و به تصوير کشيدن ابعاد يک پروژه ، تحقيق و بررسي داشته باشد . https://t.me/print3d98/23
میزان توصیه این دوره به هنرجویان
9.1/10