رزین های مورد استفاده در ساخت طلا و جواهرات

رزین طلا و جواهرات

رزین های مورد استفاده در ساخت طلا و جواهرات باید شامل مشخصات خاصی از جمله وضوح بالا ، توانایی ایجاد قلاب های تیز ، ساقه های صاف و ساخت جزئیات ریز در سطح را داشته باشند و به طور کامل و قابل اطمینان بتوان از آن ها در انجام پروژه های ساخت و تولید استفاده کرد که در ادامه به آنها می پردازیم.

رزین ریخته گری موم

Castable Wax Resin

از جواهرات پیچیده گرفته تا قطعات بزرگ را میتوان با رزین ریخته گری موم به ساده ترین شکل ممکن چاپ کرد.

این دقیقا همان چیزی است که بازار باید برای چاپ سه بعدی ، ریخته گری و همچنین طراحی های چالش برانگیز و بسیار دقیق ارائه کند .

Castable Wax Resin

از رزین های مورد استفاده در ساخت طلا و جواهرات میتوان از رزین ریخته گری موم به خوبی استفاده کرد، این رزین طیف گسترده ای از شرایط ریخته گری با موم را پشتیبانی می کند و با انواع روش های قالب گیری سازگار است همچنین نتایج مطلوبی را برای جواهرسازانی که ریخته گری را با پرینتر های سه بعدی انجام میدهند ، ارائه می دهد.

این رزین بدون هیچگونه مرحله ی پس پرداخت کاری ، به راحتی قابل بهره برداری و استفاده جهت مصارف هنری و تجاری می باشد.

قطعات تولیدی با این رزین دارای استحکام بالا و بدون تغیر شکل (به جز دما) می باشند.

Castable Wax Resin
Castable Wax Resin

رزین خاکستری

Grey Resin

یک ماده با هدف مصارف عمومی برای نمونه سازی با جزئیات بالا و اتصالات سفارشی

پوشش مات رزین خاکستری جزئیات را به خوبی نشان می دهد و آن را برای نمونه سازی سریع و مقرون به صرفه از جواهرات ایده آل می کند.

از نظر مقاومت و تحمل ، سایش یا حتی حمل و نقل به مشتری ، این ماده برای اتصالات سفارشی ارزان قیمت بسیار مناسب است و به مشتریان و طراحان قبل از ریخته گری اطمینان می بخشد.

Grey Resin

رزین با تحمل دمای بالا

High Temp Resin

یک ماده با استحکام بالا و مقاوم در برابر دما برای قالب گیری لاستیک Vulcanized

رزین با درجه حرارت بالا به اندازه کافی قدرت مقاومت در برابر دما و فشار قالب گیری لاستیک ولکانیزه با درجه حرارت متوسط ​​را دارد.

High Temp Resin

این نکته گفتنی است که برای تولید طلا و جواهرات با روش پرینتر های سه بعدی بهتر است از پرینتر های سه بعدی با فناوری SLA مانند FORM3 استفاده کرد، تا تمامی جزئیات کار را با دقت بالا پیاده سازی کنند.