فرهنگستان سه بعدی – قسمت اول

معرفی اصطلاحات و کلمات مخفف
در
پرینتر های سه بعدی

خلاصه

در این مطلب قصد داریم تا اصطلاحات و کلمات مخفف
در پرینتر های سه بعدی را معرفی کنیم.

گروه تحقیق و توسعه مجموعه صنعتی 3D Print 98 طی بررسی های متعدد ، اصطلاحات و کلمات مخفف پرینتر های سه بعدی را گردآوری کرده و در اینجا قصد داریم تا شما را با این کلمات آشنا کنیم . در این مطلب به عنوان قسمت اول قصد داریم تا کلماتی را معرفی کنیم که ابتدای آنها با حرف Aa و  Bb شروع میشوند .

3DPrnt98_ R&D
فرهنگستان سه بعدی

A a

ABS

Acrylonitrile Butadiene Styrene

این ماده سختی و مقاومت مناسبی در برابر ضربه داشته، همچنین به راحتی اکسترود می شود و انعطاف پذیری کمی دارد، به همین سبب یکی از محبوب ترین فیلامنت های پرینتر سه بعدی می باشد

فرهنگستان سه بعدی_2

AM

Additive Manufacturing

فناوری تولید افزایشی

فرهنگستان سه بعدی_3

ASA

Acrylic Styrene Acrylonitrile

اکلیریک استایرن اکریلونیتریل (Acrylic Styrene Acrylonitrile) نوعی پلاستیک از خانواده ABS است. هدف اصلی از تولید فیلامنت ASA، توسعه یک متریال جایگزین برای ABS بوده که در عین داشتن خواص آن، فشردگی، خاصیت ضد ماورابنفش و مقاومت حرارتی داشته باشد.

فرهنگستان سه بعدی_4

B b

BIOFILA

Biological Filament

یک پلیمر پیچیده ساخته شده از واحدهای مولکولی فنیل پروپان است که به شکل آمورف و مخلوط با هولوسلولز در نباتات بصورت لایه‌ای دور سلولز را فرا گرفته‌است.

فرهنگستان سه بعدی_5

BJ

Binder Jetting

فناوری پرینتر سه بعدی بایندر جت یک فرایند تولید افزایشی است که در آن یک ماده متصل کننده مایع به صورت انتخابی برای پیوست دادن مواد اولیه که به صورت ذرات پودر می باشند استفاده می شود سپس لایه های مواد برای ایجاد یک جسم به یکدیگر متصل می شوند.

فرهنگستان سه بعدی_6

BPLA

Bronze Polylactic Acid

فیلامنت برنز بر پایه PLA  است که با افزودن برنز به PLA به دست می آید. هدایت حرارتی بالایی دارد ، بنابراین سریعا منجمد یا سفت می شود،که برای چاپ کردن قسمتهای معلق مناسب است.

فرهنگستان سه بعدی_7

اشتراک گذاری مستقیم این مطلب در :

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram