فرهنگستان پرینتر سه بعدی – قسمت دهم

abb_P_T_10

معرفی اصطلاحات و کلمات مخفف در فرهنگستان پرینتر سه بعدی

خلاصه

در فرهنگستان پرینتر سه بعدی قصد داریم تا اصطلاحات و کلمات مخفف در پرینتر های سه بعدی را معرفی کنیم.

گروه تحقیق و توسعه مجموعه صنعتی 3D Print 98 طی بررسی های متعدد ، اصطلاحات و کلمات مخفف پرینتر های سه بعدی را گردآوری کرده و در فرهنگستان پرینتر سه بعدی قصد داریم تا شما را با این کلمات آشنا کنیم . در این مطلب به عنوان قسمت دهم قصد داریم تا کلماتی را معرفی کنیم که ابتدای آنها با حرف S s شروع میشوند .

3DPrnt98_ R&D

S s

SLA

Stereolithography Apparatus

استریولیتوگرافی و به اختصار SLA یکی از انواع تکنولوژی هایی است که برای پرینت سه بعدی استفاده می شوددر این روش از رزین فوتوپلیمر برای تولید قطعات استفاده می‌شود که آن را به صورت انتخابی توسط لیزری با طول موج خاص سفت می‌کنند.

abb_P_T_10

SLM

Selective Laser Melting

پودر فلزات، به صورت یکنواخت بر روی صفحه تولید سه بعدی، توزیع می شود، سپس بر اساس نرم افزار اسلایسر، هر تکه ای از لایه ها، با استفاده از انرژی لیزر بسیار قوی پودر فلزات که به روی صفحه تولید سه بعدی هدایت می شوند را هدف قرار می گیرند. انرژی لیزر مورد استفاده در تکنیک پرینتر سه بعدی SLM چنان شدید است که پودر فلز به طور کامل ذوب می شود و یک قطعه سه بعدی جامد را تشکیل می دهد. پس از اتمام لایه، لایه بعدی دوباره شروع می شود.

abb_P_T_10

SLS

Selective Laser Sintering

به کمک یک لیزر و ذوب و سپس جامد کردن لایه‌ها از مواد اولیه پودری محصول نهایی را شکل می‌دهد.

abb_P_T_10

STL

Stereo Lithographic

نام STL از یک تکنولوژی اولیه پرینت سه بعدی به نام stereolithography برگرفته شده است، این فرمت رایج ترین فرمت در پرینت سه بعدی می باشد .

abb_P_T_10