اصطلاحات پرینتر سه بعدی – قسمت هشتم

abb_P_T_8

معرفی اصطلاحات و کلمات مخفف در پرینتر های سه بعدی

خلاصه

گروه تحقیق و توسعه مجموعه صنعتی 3D Print 98 طی بررسی های متعدد ، اصطلاحات و کلمات مخفف پرینتر های سه بعدی را گردآوری کرده و در اصطلاحات پرینتر سه بعدی قصد داریم تا شما را با این کلمات آشنا کنیم . در این مطلب به عنوان قسمت هشتم قصد داریم تا کلماتی را معرفی کنیم که ابتدای آنها با حرف P p شروع میشوند .

3DPrnt98_ R&D

P p

PA

Polyamide

فیلامنت پلی آمید که بیشتر به عنوان نایلون شناخته شده است یک پلیمر مصنوعی محبوب بوده، که در صنعت کاربرد فراوان دارد. این فیلامنت ارزان، مستحکم، سبک وزن، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر سایش است، که به علت استحکام و دمای ذوب بالا انتخاب خوبی برای چاپ قطعات مکانیکی می باشد.

abb_P_T_8

PC

Polycarbonate

پلی کربنات

نوعی پلیمر مصنوعی شفاف و بسیار محکم است. این ماده کاربردهای گسترده ای دارد، در ساخت پنجره های اطاق خلبان موشک های جنگنده گرفته تا مخزن های خنک کننده آب از آن استفاده می شود.این ماده همانند صفحات فلزی حتی پس از سرد شدن نیز قابل انعطاف و شکل پذیری است.

abb_P_T_8

PETG

Polyethylene Terephthalate Glycol

که نام بلند آن پلی اتیلن تری متیلن ترفتالات است، که به عنوان فیلامنت T-Glase شناخته می شود. همچنین سازگار با مواد غذایی است. این فیلامنت غیر زیست‌‌تخریب‌پذیر است، هرچند که قابل بازیافت است.

abb_P_T_8

PJ

Polyjet

پرینتر ۳ بعدی PolyJet​ پلی جت یکی از دو فناوری پرینتر ۳ بعدی است که رنگ را به طور مستقیم در تولید محصول و قطعات به کار می برد و تنها تکنولوژی است که قادر به بکارگیری چند مواد اولیه پلیمری به صورت همزمان می باشد.

abb_P_T_8

PLA

Polylactic Acid

یک ترموپلاستیک زیست تخریب پذیر است که از منابع تجدیدپذیری مانند آرد ذرت، نیشکر و نشاسته مشتق گرفته می شود.

abb_P_T_8

PMMA

Poly Methyl Methacrylate

یک ترموپلاستیک قوی ، سبک و شفاف است. همچنین به‌عنوان اکریلیک نیز شناخته می‌شود ، این فیلامنت دارای مقاومت مناسب و دارای مقاومت گرمایی بالا ، ضد شکستگی است و جایگزین خوبی برای شیشه می‌باشد.

abb_P_T_8

POM

Polyoxymethylene

یلامنت پلی استال POM دارای استحکام بالا، سختی بالا، مقاومت به ضربه و سایش بالا می تواند برای پرینت کردن قطعات با کارکرد مهندسی مورد استفاده قرار گیرد.

abb_P_T_8

PP

Polypropylene

پلی پروپیلن ترکیبی از انعطاف پذیری خوب مقاومت شیمیایی نسبتا بالا بوده و یک انتخاب عالی برای ظروف مختلف، بسته بندی، درب بطری و … می باشد.

abb_P_T_8

PVA

Polyvinyl Alcohol

این ماده در مصارف شیمیایی و ماهیگیری بکار می رود و در بسته بندی فیلم، تولیدات بهداشتی نیز کاربرد فراوانی دارد.

abb_P_T_8