فرهنگستان سه بعدی – قسمت چهارم

معرفی اصطلاحات و کلمات مخفف
در
پرینتر های سه بعدی
خلاصه

در این مطلب قصد داریم تا اصطلاحات و کلمات مخفف
در پرینتر های سه بعدی را معرفی کنیم.

گروه تحقیق و توسعه مجموعه صنعتی 3D Print 98 طی بررسی های متعدد ، اصطلاحات و کلمات مخفف پرینتر های سه بعدی را گردآوری کرده و در اینجا قصد داریم تا شما را با این کلمات آشنا کنیم . در این مطلب به عنوان قسمت چهارم قصد داریم تا کلماتی را معرفی کنیم که ابتدای آنها با حرف Ff شروع میشوند .

3DPrnt98_ R&D
abb_P_T_4

F f

FC

Fiber Carbon

فیلامنت فیبر کربن با اضافه کردن میکرو فیبر کربن به نایلون به دست می آید که قابلیت پرینت قطعاتی با سختی بالا، مقاوم در برابر ضربه بالا و مقاومت بسیار بالا در برابر کشش ساخت را دارد.

abb_P_T_4

FDM

Fused Deposition Modelling

پرینت سه بعدی FDM متداول ترین تکنولوژی پرینت سه بعدی حال حاضر در دنیا است. این تکنولوژی کاربردهای زیادی در نمونه سازی سریع دارد و دستگاه های آن به طور گسترده تولید می شود.

abb_P_T_4

FFF

Fused Filament Fabrication

از فناوری های چاپ سه بعدی

abb_P_T_4

FFF

Freeform Fabrication

از فناوری های چاپ سه بعدی فلز

abb_P_T_4

FL

Fluorescent

این نام نیاز به معرفی اندکی دارد چرا که این فیلامنت جذاب دقیقاً آن چیزی را انجام میدهد که در عنوان خود میگوید؛ در تاریکی میدرخشد. هرچند که این فیلامنت به طور بی وقفه و نامحدود نخواهد درخشید، چون شیء چاپ شده نیازمند قرارگیری در معرض یک منبع نور برای شارژ شدن است.

abb_P_T_4

FPE

Flexibel Polyester

این فیلامنت از ترکیب دو ماده انعطاف‌پذیر نرم و سخت است ، این نوع فیلامنت با نمونهpla  قابل‌مقایسه هستند اما نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر ، انعطاف‌پذیری این فیلامنت ها بستگی به نسبت سخت یا نرم بودن پلیمرهای تشکیل‌دهنده آن است.

abb_P_T_4

اشتراک گذاری مستقیم این مطلب در :

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram