فرهنگستان پرینتر سه بعدی – قسمت یازدهم (آخر)

abb_P_T_11

معرفی اصطلاحات و کلمات مخفف در فرهنگستان پرینتر سه بعدی

خلاصه

در فرهنگستان پرینتر سه بعدی قصد داریم تا اصطلاحات و کلمات مخفف در پرینتر های سه بعدی را معرفی کنیم.

گروه تحقیق و توسعه مجموعه صنعتی 3D Print 98 طی بررسی های متعدد ، اصطلاحات و کلمات مخفف پرینتر های سه بعدی را گردآوری کرده و در فرهنگستان پرینتر سه بعدی قصد داریم تا شما را با این کلمات آشنا کنیم . در این مطلب به عنوان قسمت یازدهم و پایانی قصد داریم تا کلماتی را معرفی کنیم که ابتدای آنها با حرف T t و U u و W w شروع میشوند .

3DPrnt98_ R&D

T t

TPC

Flexible Thermoplastic Copolyester

این رشته علاوه بر انعطاف پذیری بالا ، دارای بسیاری از خواص مفید اضافی مانند مقاومت در برابر درجه حرارت بالا ، مقاومت شیمیایی خوب ، مقاومت بالا و مقاومت عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش است. با توجه به پیوندهای استر ، این رشته توسط هیدرولیز قابل تجزیه است و تا حدی از محتوای کربن تجدید پذیر (به عنوان مثال روغنهای پایه زیستی) ساخته می شود.

abb_P_T_11

TPE

Thermoplastic Elastomer

یا کشپارهای ترموپلاستیک ،ترکیبی از پلیمرهایی با خواص ارتجایی و لاستیکی می باشد. TPE صاف ، انعطاف پذیر و حتی دارای خاصیت فنری است.در صنعت از این ماده در ساخت هدفن، قطعات ماشین های برفی و … استفاده می شود.

abb_P_T_11

TPU

Thermoplastic Polyurethane

یک پلیمر الاستیک قابل ذوب و دارای انعطاف پذیری بالا می باشد.

abb_P_T_11

U u

UPS

Uninterruptible Power Supply

نوعی فناوری منبع تغذیه بدون وقفه

abb_P_T_11

W w

WF

Wood Filament

فیلامنت چوب wood که مخلوطی از ۴۰ درصد چوب ( که معمولا پودر حاصله از بازیافت محصولات چوبی هستند ) با چسب پلیمر است. این مواد را می توان در بیشتر پرینتر های سه بعدی که ABS و PLA را چاپ می کنند استفاده کرد. نوع چاپ آن شبیه PLA بوده

abb_P_T_11