پرینتر جنجالی FDM با قابلیت چاپ فلز !!!!

پرینتر جنجالی FDM با قابلیت چاپ فلز

پرینتر سه بعدی FDM فلزی ؟؟؟​

خلاصه

همکنون فناوری تولید افزایشی دیکر فقط به پرینتر سه بعدی ختم نمی شود بلکه با توسعه این فناوری انواع تکنولوژیهای پرینترهای سه بعدی، مواد مصرفی گوناگون و ابزار آلات تولید و حتی ماشین آلات قبل و مخصوصا بعد از تولید توسط پرینتر سه بعدی به چرخه فناوری تولید افزایشی اضافه شده اند که هم باعث بزرگتر شدن خانواده این تکنولوژی نوین قرن شده و هم عامل مهمی برای هر چه بهتر شده محصولات نهایی از نظر کیفیت و کاربر پسند شدن محصولات نهایی شده اند.

فلز

الکتروپلیتر اوربیت 1 Orbit1 electroplater هم اکنون برای کسب و کار آماده است، از زمان پرده برداری شدن در میکرفایر Maker Faire نیویورک در سپتامبر گذشته، این دستگاه آبکاری جالب به عنوان یک ابزار ایده آل برای تبدیل مقرون به صرفه موارد تولید شده توسط پرینترسه بعدی با مواد مصرفی پلیمر، رزین و پلاستیک به تکه های فلزی ارزشمند هنری، جواهر و حتی قطعات رسانا برای خلق محصولات الکترونیکی، معرفی شده و کارآمدی آن اثبات گردیده ازینرو در حال حاضر مشتاقان بسیاری از دارندگان انواع مختلف فناوریهای پرینتر سه بعدی در انتظار ارائه آن در بازار میباشند. اما این انتظار هم اکنون به پایان رسیده است، استودیوی مونولیت Monolith Studios برای اینکه دستگاه خود را در دسترس همگان قرار دهد به کمپین کیک استارتر Kickstarter پیوسته است.

هیجان اوربیت1، Orbit 1 دراواخر سال 2016 با معرفی نوآورانه در نمایشگاه نیویورک که یک سورپرایز واقعی بود انجام گردید در حالیکه بخش های متعددی از دستگاه هنوز هم درحاله ای از رمز و راز قرار داشت.
این ماشین آببکاری پسا پرینت به نظر می رسد یک دستگاه مناسب و ایده ال برای افزودن بر روی میز کارپرینتر سه بعدی باشد. نمونه های ارائه شده، قابلیت آبکاری اجسام تولیدی با مواد ABS را در 4 فلز متفاوت و تاثیر گذار دارا می باشد: مس، نیکل، سرب و طلا.
اوربیت1، Orbit1 یک نسخه دسکتاپ از فرایند ابکاری است که در مقیاس بزرگ در لوازم خانگی مانند چاقو و چنگال استفاده می شود. این اشیا در حمام الکترولیت با محلول فلزی قرار میگیرند و اگر به دنبال پوشاندن چیزی با مس هستید این امر می تواند با محلول سولفات مس انجام پذیرد . با استفاده از الکترولیز، ذرات فلزی خودشان را به اجسام تولید شده توسط پرینتر سه بعدی می چسبانند، و یک پوشش عالی را به وجود می آورند.
بنابراین اوربیت1، Orbit 1 نیروی لازم برای تبدیل تولیدات پلاستیکی از جنس ABS را به ساخته های فلزی، بدون نیاز به پرینترهایسه بعدی فلزی گرانقیمت را دارا می باشد و این جادوی بزرگ این ماشین آبکاری خلاقانه می باشد.

همانطور که سازندگان تایوانی اوربیت1 در باره فناوری خود توضیح می دهند، این دستگاه در سه مرحله بسیار ساده کار می کند. اول : شیء شما را تمیز میکند و صیقل میدهد، بعد نوبت اسپری رنگ رسانا است و سپس شروع به کار میکند. اوربیت1 طراحی شما را متالایز میکند و معجزه این دستگاه به شما و محصول پرینتر سه بعدی شما قدرت و کیفیت می بخشد
. آنها توضیح می دهند که اوربیت 1، یک مرحله رو به جلو در دنیای پرینتر سه بعدی میباشد. قابلیت انجام پروژه های پرینتر سه بعدی در زمینه طرح های جواهر، طرح های صنعتی، نمونه سازی سریع، بخش های مکانیکی، مخصوصا بخش های الکترونیکی، کیت قالب سازی، ریخته گری و غیره را دارا می باشد.

تیم مونولیت

محصول نهایی همانطور که وعده داده شده است قطعا محصول باکیفیت و کاربر پسند خواهد بود طولی نمیکشد که هر کاری از دست شما بر می آید. همه آن چیزی که شما پس ازتولید پرینتر سه بعدی بدان نیاز دارید تماما توسط اوربیت1 انجام می شود این بدین معنی است که هر نوع شی می تواند با اوربیت1 پردازش شود، هر چند طراحان آن به طور خاص برای تولیدات پرینتر سه بعدی بازاریابی می کنند.
مرحله پسا پرینت ، مرحله بسیار مهمی در ارائه محصول با کیفیت بالا میباشد.
با این محصول با کیفیت می توانید در کنار پرینتر سه بعدی، کسب و کار بی نظیری را با کمترین بودجه شروع کنید.