نکات لازم برای خرید یک پرینتر سه بعدی قسمت چهارم

نکات لازم برای خرید یک پرینتر سه بعدی قسمت چهارم

امروز به سه مورد دیگه از مهم ترین نکات خرید یک پرینتر سه بعدی اشاره میکنیم (قسمت چهارم)

خلاصه

برای این که یک مدل سه بعدی بدست بیاورید سه راه دارید: 1. خودتان آن را طراحی کنید 2. به صورت آماده دانلود کنید 3. مدل سه بعدی یک جسم را به اسکن سه بعدی بدست بیاورید


نکات خرید پرینتر سه بعدی
30%

10.بدست اوردن یک مدل سه بعدی

برای این که یک مدل سه بعدی بدست بیاورید سه راه دارید: 1. خودتان آن را طراحی کنید 2. به صورت آماده دانلود کنید 3. مدل سه بعدی یک جسم را به اسکن سه بعدی بدست بیاورید. اگر میخواهید که خودتان قطعه ای را طراحی کنید نرم افزار های زیادی وجود دارد که می توانید با آن ها کار کنید. در صنعت بازار هم می توانید مدل های آماده دلخواهتان را انتخاب و پرینت کنید و اگر هم میخواهید طراحی را خودتان انجام دهید می توانید اموزش تعداد زیادی نرم افزار پرینت سه بعدی را در اینجا پیدا کنید:

سایتهای متنوع و زیادی برای دانلود مدلهای آماده پرینت وجود دارند که در اینجا چند سایت برتر را که فایلهای آماده پرینت و یا فایلهای سه بعدی با فرمتهای استاندارد دارند ، معرفی میکنیم :

  1. www.Thingiverse.com
  2. www.youmagine.com
  3. www.cubify.com
  4. www.grabcad.com
  5. www.defcad.com
  6. www.bld3r.com
  7. www.yeggi.com

11. ساخت یا خرید

صنعت چاپ سه بعدی ساخته شده توسط سازندگان و خالقان است، پس این حس ایجاد می شود که بسیاری از مردم می خواهند و سعی می کنند یک پرینتر سه بعدی برای خود بسازند. اگر شما تصمیم به پیگیری این موضوع دارید، برای ساخت آن دستورالعمل ها و کیتهای پرینتر های سه بعدی به صورت آنلاین در دسترس وجود دارد. ساخت پرینتر سه بعدی برای خودتان می تواند ارزان تر از خرید آن باشد اما اگر هیچ اشنایی با پرینتر سه بعدی ندارید طبیعتا تهیه یک کیت و راه اندازی ان برایتان دشوار خواهد بود.تصمیم نهایی شما به این بستگی دارد که آیا شما علاقه مند به سرهم بندی تکنولوژیکی دارید یا خیر یا فقط می خواهید چاپ سه بعدی را هرچه زودتر شروع کنید.

12. انجمن (جامعه)

Froum

مهمترین مورد درباره یک روند جدید تکنولوژی این است که تقریبا همیشه یک جامعه به صورت آنلاین به آن اختصاص داده شده است. این در مورد پرینتر سه بعدی صدق می کند. جامعه افرادی را که از یک برند خاص استفاده می کنند به صورت آنلاین بررسی کنید تا بتوانید یک بینش اولیه کسب کنید و پاسخی برای سوالات خود در مورد ورودی و خروجی چاپگر بیابید.
اگر جامعه کوچک بود و یا حتی بدتر، وجود نداشت، عدم وجود کاربران باید یک هشدار جدی برای خرید آن نام تجاری خاص باشد. همه آنچه که شما نیاز دارید تا یک سرمایه گذاری خوب انجام دهید، مطالعه بیشتر در مورد آن نام تجاری و رقبای آن است دراینصورت شما می دانید که در حال وارد شدن به چه چیزی هستید.


قبلی


بعدی


nozzle


extruder

سخن اخر :
اگر می‌خواهید به پرینت سه بعدی فلز بپردازید، زیرتکنولوژی‌های SLS، SLM، DMLS می‌توانند انتخاب‌های شما باشند.

9/10
0
تعداد بازدید