معرفی ربات دستیار صنعتی BAUBOT

ربات دستیار صنعتی BAUBOT

ربات دستیار صنعتی BAUBOT دارای یک ساخت و ساز مدولار و قابل تنظیم است که می تواند مجموعه ی گسترده ای از وظایف را انجام دهد.

ربات دستیار صنعتی Baubot می تواند به صورت انفرادی چاپ سه بعدی بتن را انجام دهد همچنین می تواند همزمان با یک ربات Baubot دیگر برای تقویت بتن چاپ شده توسط پرینتر سه بعدی قطعه بتنی در حال چاپ را با میله های فولادی تقویت کند و آنها را در بتن مرطوب بین لایه های چاپ شده قرار دهد.

چاپ سه بعدی ربات دستیار صنعتی BAUBOT

چاپ سه بعدی ربات دستیار صنعتی BAUBOT

از آنجایی که این ربات روی چرخ‌های مسیر همه‌ جانبه کار می‌کند، تقریباً می‌تواند به همه جا برود، به راحتی از طریق پله‌ها بالا و پایین برود، همچنین می‌تواند با تعدادی ابزار مختلف بین طبقات به راحتی جابجا بشود.

جابجایی آسان و حرکت بین طبقات

جابجایی آسان و حرکت بین طبقات ربات دستیار صنعتی BAUBOT

 

یک دستیار صنعتی چند جانبه

گیره استاندارد تعبیه شده در ربات دستیار صنعتی Baubot می تواند اجسام را در حالی که یک کارگر آن را پیچ می کند یا آن را جوش می دهد در جای خود ثابت نگه دارد.

همچنین با متصل کردن ابزار جوش به آن اجازه می دهد Baubot جوشکاری را به صورت دقیق و درست انجام دهد. پس از جوشکاری، این ربات را می توان با نصب کیت چرخشی برای انجام فرآیندهای فرزکاری و حتی حفاری آماده کرد.

همه ی ماژول های ابزار در این ربات دارای ویژگی‌های بصری و کاربردهای متعددی هستند، مانند :

 • حفاری و سوراخ‌ کاری با فاصله‌ های خاص و چیدمان منظم
 • اتصال برش پلاسما برای فلزات سنگین و ضخیم
 • علامت گذاری لیزری سه بعدی
برش فلزات توسط ربات دستیار صنعتی BAUBOT

برش فلزات توسط ربات دستیار صنعتی BAUBOT

مشخصات فنی

این ربات دارای وزن 500 کیلوگرم (10 کیلوگرم برای بازو) است که این مقدار مفید در سایت های ساختمانی است که ملات، ابزار، چوب و آجر باید دائماً در فواصل کوتاه جابجا شوند.

ربات دستیار صنعتی Baubot همچنین می تواند آجرها و بلوک های بتنی را با دقت و به صورت منظم چیدمان کند.

پس از اتمام ساخت دیوار، ربات دستیار صنعتی Baubot دیوارها را برای شما سنباده و رنگ می کند. هنگامی که کارگران برای یک روز تعطیل به خانه می روند، ربات دستیار صنعتی Baubot می تواند به عنوان یک گشت امنیتی با دوربین های مدار بسته و چراغ های یکپارچه خود به کار ادامه دهد.

چاپ سه بعدی در حال حرکت

با هشت ساعت کار در هر بار شارژ و بسته‌های باتری قابل تعویض، سایت‌های ساخت ‌وساز با کمک چند Baubot بسیار کارآمدتر خواهند بود.

از آنجایی که آنها را می توان با یک وانت یا ون حمل کرد، می توانند به هر سایتی برسند. آنها با یک تلفن هوشمند استاندارد کار می کنند که این مزیت کار با آنها را بسیار آسان می کند.

حمل و نقل چاپ سه بعدی ربات دستیار صنعتی BAUBOT

حمل و نقل چاپ سه بعدی ربات دستیار صنعتی BAUBOT

ابعاد چاپ نا محدود

تحرک این چاپگر سه بعدی رباتیک آن را قادر می سازد تا ساختارهایی با طول و عرض اساساً نامحدود چاپ کند، اگرچه ارتفاع آن کمی محدود است، هر چند با تمام ویژگی های دیگر آن را جبران می کند، زیرا خانه ها فقط از بتن ساخته نشده اند…

 

مجموعه ای از کاربرد های ربات دستیار صنعتی Baubot

 • قابلیت پرینت سه بعدی بتن در ابعاد نامحدود
 • ماژول جابجایی مواد با استفاده از قدرت مکش با دقت کمتر از 1 میلی متر
 • ماژول جوشکاری رباتیک خودکار با مزایای افزایش دقت، تکرارپذیری و توان عملیاتی بالا
 • ماژول CNC برای سوراخ کاری دهانه ها یا برش های پانل های موجود و سایر سازه ها
 • ماژول پیچ بند با قابلیت تغییر سریع برای طیف گسترده ای از اندازه ها و طول های پیچ و همچنین کنترل دقیق گشتاور برای بستن پیچ ها
 • ماژول سنباده چرخان و لرزان برای سنباده زدن، صاف کردن و پرداخت کاری بر روی طیف وسیعی از قطعات و مواد
 • ماژول تراز لیزری سه بعدی میتواند زوایای طرح ریزی و موقعیت را در کمترین زمان مشخص کند و تغییر دهد.
 • ماژول برش پلاسما می تواند به راحتی تمام فلزات رسانا مانند فولاد استاندارد، فولاد ضد زنگ، مس، آلومینیوم، تیتانیوم و بسیاری دیگر را ضخامت تا 10 میلی متر برش دهید.
 • ماژول فرز قالب میتوانید به راحتی فرم‌هایی ایجاد کنید که می‌توانند با مواد انتخابی شما از جمله بتن، سرامیک، پلاستیک و موارد دیگر پر شوند.
 • ماژول رنگ آمیزی، با این قابلیت محیط، فشار هوا و فاصله از سطح اسپری شده را دقیقاً کنترل میشود تا به صورت ثابت و بدون سپر یا شابلون رنگ آمیزی دقیق را ارائه کند.
 • ماژول آجرچینی برای ساختن سازه‌ها، ردیف‌هایی از آجر یا بلوک های بتنی و همچنین سرامیک، سنگ و پانل های چوبی را روی هم می‌گذارد.
 • ماژول پشتیبانی از مونتاژ قطعات پیش ساخته، این کیت پشتیبانی به کارگران کمک می کند تا با کاهش زمان خواندن برنامه و اندازه گیری های دستی، موقعیت ها و جهت گیری های مناسب را پیدا کنند.