معرفی فیلامنت پلی اتیلن OBC

جدول فیلامنت پلی اتیلن OBC

فیلامنت پلی اتیلن OBC

پلی اتیلن OBC یا همان Olefin Block Copolymer یک ماده مهندسی شده جدید بر پایه فرا پلیمر پلی اتیلن است،چاپ این فیلامنت یکی از پیشرفته ترین و جدید ترین دستاورد های تکنولوژی چاپ سه بعدی در زمینه پلیمر ها و ترموپلاستیک ها به ویژه پلی اتیلن است.

فیلامنت پلی اتیلن OBC بسیاری از مشکلات مربوط به چاپ مواد مبتنی بر پلی پروپیلن را از بین می برد. این فیلامنت دارای خاصیت نیمه کریستالی است و دارای مقاومت شیمیایی بسیار بالا و عالی همراه با سهولت چاپ و ویژگی های کاربردی در دنیای واقعی است که شما میتوانید با انواع پرینتر های سه بعدی موجود در بازار (رومیزی و صنعتی ) آن را به راحتی چاپ کنید.

فیلامنت پلی اتیلن OBC

 

چگالی بسیار کم

قرقره های این فیلامنت حاوی 750 گرم پلی اتیلن OBC هستند، اما بر اساس چگالی بسیار کم آن ، این همان مقدار فیلامنتی است که معمولاً در یک قرقره 1 کیلوگرمی ABS موجود است. این به شما این امکان را میدهد تا قطعات سبک وزن و فوق‌العاده بادوام را برای مصارف مختلفی از جمله پزشکی، پهپاد ها و هواپیماهای بدون سرنشین، قایق و کشتی‌های آبی، خودرو یا هر آن چیزی که از مواد سبک وزن و مقاوم در برابر مواد شیمیایی و مکانیکی بهره می‌برد، را چاپ کنید.

مزایا

  • مقاومت شیمیایی برتر نسبت به مواد هم رده ی خود
  • انعطاف پذیر و مقاوم در برابر سایش
  • چسبندگی عالی لایه ها
  • چگالی بسیار کم ، دارای 95/0 گرم بر سانتی متر مکعب
  • عدم جذب رطوبت و بدون نیاز به خشک کردن
  • بدون بو
  • غیر سمی

مشخصات فیلامنت:

موجود در دو قطر 1.75 میلی متر و 2.85 میلی متر +/- 0.05 میلی متر قطر

تنظیمات چاپ توصیه شده:

دمای نازل : 170-210 درجه سانتیگراد

دمای بستر چاپ : 60-110 درجه سانتی گراد

محفظه گرم: لازم نیست( اگرچه یک محفظه گرم می تواند به کاهش تاب برداشتن و بهبود موفقیت چاپ کمک کند) در صورت امکان 23 تا 60 درجه سانتیگراد

دستورالعمل خشک کردن: 65 درجه سانتیگراد به مدت 4 ساعت

 

 

جدول فیلامنت پلی اتیلن OBC