هفته طراحی میلان

هفته طراحی میلان

اثر هنری الهام گرفته از چاپ سه بعدی در هفته طراحی میلان برگزیده شد.

برند جهانی لوازم آشپزخانه کوهلر با هنرمندی به نام دانیل آرشام همکاری کرد تا یک اثر هنری همه جانبه برای هفته طراحی میلان خلق کند و جایزه Fuorisalone 2022 را برای تلاش‌ هایشان دریافت کردند.

این اثر هنری “لایه های تقسیم شده” نام داشت و دنباله ای از همکاری چاپ سه بعدی اثر قبلی بین کوهلر و آرشام در سال 2021 بود که یک سینک چاپ شده توسط پرینتر سه بعدی به نام “Rock.01” بود.

برند کوهلر

برند کوهلر

نصب لایه‌های تقسیم‌ شده از لایه ‌هایی از پانل‌ها برای ایجاد تونلی ساخته شده است که بازدیدکنندگان می‌توانند در آن راه بروند.

این طراحی به گونه ای انجام شده است تا طراحی سینک Rock.01 را منعکس کند و به مردم این فرصت را می دهد که در مقیاس بزرگتر در آن راه بروند.

Kohler- Rock.01

Kohler- Rock.01

 

حوضچه ای در داخل این اثر وجود دارد که شکل تونل را منعکس می کند و توهم فضای بزرگتر را اضافه می کند.

پذیرش فضا و شکل‌پذیری آن

طبق گفته Fuorisalone راهنمای رسمی هفته طراحی میلان ، آرشام از بازدیدکنندگان می‌خواست که «پذیرش فضا و شکل‌پذیری آن، درک رابطه بین حجم‌ها» را در نظر بگیرند.

بعلاوه، تغییر دیوارها از ریتم ستون‌های داخل تقلید می‌کند، و به کل فضایی کمک می‌کند که حرکت یا جریان را نشان دهد .

هر پانل در تونل به یک لایه خاک رس چاپ شده سه بعدی اشاره می کند که سینک اصلی را تشکیل می دهد.

این جایزه نمایشی سه بعدی از داده های پیچیده مربوط به Fuorisalone است و توسط مائورو مارتینو که یک هنرمند دیجیتال است و به عنوان دانشمند پژوهشی اصلی در آزمایشگاه هوش مصنوعی MIT-IBM Watson کار می کند، ایجاد شده است.

جایزه هفته طراحی میلان

جایزه هفته طراحی میلان

به طور خاص، جایزه چاپ شده، یک مجسمه شبکه ای است که از گره ها و اتصالات تشکیل شده است که داده های فیزیکی و دیجیتالی جمع آوری شده از طریق پلت فرم وب Fuorisalone را نشان می دهد.

می توانید سینک Rock.01 را در تصویر زیر مشاهده کنید تا به شما ایده بدهد که این هنرمند با تونل خطوط تقسیم شده خود به دنبال چه چیزی بوده است.

نمایی از Kohler- Rock.01

نمایی از Kohler- Rock.01

مراحل ساخت Kohler- Rock.01

مراحل ساخت Kohler- Rock.01

سینک اصلی از دو قسمت تشکیل شده است که یکی از آن ها با پرینتر سه بعدی سرامیک ساخته شده است و دیگری از برنج ریخته گری شده با دست ساخته شده است. این طرح نشان‌دهنده اتحاد تکنیک‌های ساخت جدید و قدیمی است که هر دو توسط کوهلر از سال 1873 به‌کار گرفته شده‌اند.

سینک اصلی Rock.01 در یک دوره محدود تولید شد و همانطور که می توانید تصور کنید خیلی سریع فروخته شد.