پازل با پرینتر سه بعدی

پازل ها عضلات مغز شما را تمرین می دهند و می توانند راهی عالی برای گذراندن وقت در روزهای خسته کننده باشند. حتی یک پازل می تواند برای چند روز یا چند هفته سرگرم کننده باشد، اگر صاحب یک چاپگر سه بعدی هستید، احتمالاً متوجه شده اید که چاپ سه بعدی خود به تنهایی یک معما است.آنها می توانند هدایای عالی و ارزانی برای دوستان شما بسازند، در این مطلب به معرفی چند ایده ساخت پازل با پرینتر سه بعدی میپردازیم .

 

1 – پازل جعبه

 

ایده پازل جعبه این است که فقط با حل یک پازل می توان در آن جعبه را باز کرد. این یک راه عالی برای بسته بندی هدایای کوچک مانند پول نقد، جواهرات یا سایر زیورآلات است.

خود جعبه نیز هدیه خوبی برای افرادی است که دوست دارند اشیاء با ارزش خود را از دید سایر افراد پنهان کنند.

پازل جعبه

پازل جعبه

نکته جالب در مورد پازل های جعبه این است که می توانند از نسبتاً ساده تا پیچیده متغیر باشند. ساده‌ترین شکل جعبه پازل، جعبه‌ای است که دارای دو قسمت است که باید نسبت به یکدیگر چرخانده شوند تا قفل را در پیچ و خم حرکت دهیم.

جعبه‌های پازلی نیز وجود دارد که با چندین قسمت ساخته شده‌اند که باید در یک ترتیب خاص جابجا شوند. این طرح ها از اصول یکسانی استفاده می کنند اما به روش های مختلفی اجرا می شوند.


2- پازل مکعب

یک پازل مکعب از چندین قطعه سه بعدی با هندسه های مختلف ساخته شده است. هدف از پازل این است که این قطعات را در کنار هم قرار دهید تا به شکل مکعب درآیند.

این یک پازل اسباب بازی نسبتا ساده است که بچه های کوچک باید از آن لذت ببرند و با خیال راحت با آن ها بازی کنند.

پازل مکعب

پازل مکعب

پازل های مکعب نیز می توانند از نظر پیچیدگی متفاوت باشند. این یک مثال بسیار ساده تر است زیرا فقط شامل کنار هم قرار دادن سه قطعه است که با یکدیگر یکسان هستند. این مکعب پازل کمی پیچیده تر است، زیرا از شش قطعه مختلف تشکیل شده است که باید در یک ترتیب و جهت بسیار خاص مونتاژ شوند.

 

پازل های مکعب دقیقاً ذهن گیر یا پیچیده نیستند. آنها اسباب بازی های خوبی برای بچه ها هستند ، اما بزرگسالان نیز می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند و سرگرم شوند.


3 – جعبه دنده

یکی دیگر از ایده های ساخت پازل با پرینتر سه بعدی جعبه دنده  است . جعبه دنده برداشتی منحصر به فرد از مفهوم مکعب پازل است.

هدف نهایی پازل نیز تشکیل یک مکعب است. با این حال، این پازل شامل چرخاندن چرخ دنده های به هم پیوسته به جای کنار هم قرار دادن قطعات جداگانه است.

جعبه دنده

جعبه دنده

این طراحی مبتکرانه برای هر کسی که به دنبال پازل های پیچیده تر است و همچنین از حرکت در اطراف قطعات مکانیکی لذت می برد عالی است.


4- تانگرام

تانگرام یک پازل کلاسیک است که شما را مجبور می‌کند در قسمت‌هایی با اشکال و اندازه‌های مختلف حرکت کنید تا لیستی به ظاهر بی‌پایان از اشکال بزرگ‌تر ممکن را تشکیل دهید. در ساده ترین شکل یک تانگرام، هدف به سادگی تشکیل یک مربع است.

با این حال، نسخه های بسیار پیچیده تری وجود دارد که ممکن است شما را مجبور به تشکیل یک قلب یا یک شش ضلعی بزرگ کند. حتی یک نسخه سه بعدی از یک تانگرام وجود دارد که می توان آن را کنار هم قرار داد تا یک هرم ایجاد کند .

تانگرام

تانگرام

 

نکته مهم در مورد پازل های تانگرام این است که هر مجموعه ای از قطعات را می توان دوباره مرتب کرد تا طیف عظیمی از اشکال مختلف را تشکیل دهد.

یک تانگرام واقعا فقط با خلاقیت شما محدود می شود. می‌توانید پازل‌های تنگرام را با دوستانتان رد و بدل کنید، شکل خود را بسازید و آنها را به چالش بکشید تا دوباره آن را بسازند. این نوعی از پازل است که به ارائه ادامه می دهد.


5- Dr.Brain Breaker

یکی از خلاقیت های پازل با پرینتر سه بعدی نوع پازل Dr.Brain Breaker است . این پازل از نظر نبوغ و پیچیدگی در سطح بالاتری قرار دارد. با استفاده از حدود دوازده قسمت با اشکال مختلف، هدف شما ساختن مغز است.

شیارهایی که در کنار هم قرار گرفتن آنها توسط قطعه ایجاد می شود، باعث می شود که مغز در شکل گیری کامل کمی به واقعیت نزدیکتر به نظر برسد.

نیمه کره های مغز متقارن هستند که به تشخیص اینکه کدام قسمت به کجا تعلق دارد کمک می کند.

Dr.Brain Breaker

Dr.Brain Breaker

یکی از بهترین چیزهای این مدل این است که می توانید یک جمجمه چند ضلعی را برای نصب مغز بازسازی شده چاپ کنید. حتی یک کلاه برای پوشاندن مغز دارد. داشتن این در خانه باید یک شروع کننده مکالمه باورنکردنی باشد. همچنین یک یخ شکن یا فعالیت تیمی عالی برای مهمانی ها است.


6- Kit card

کیت کارت ها از محبوب ترین مدل ها برای ساخت پازل با پرینتر سه بعدی هستند. آنها اساساً مدل هایی هستند که می توانند از چندین قسمت به هم پیوسته ساخته شوند که همه آنها در یک کارت پلاستیکی نازک هستند. نکته مهم در مورد کارت های کیت این است که تعداد زیادی از آنها وجود دارد .

Kit card

Kit card

کیت کارت‌ها هدایای عالی می‌سازند، زیرا کنار هم گذاشتن آن‌ها فوق‌العاده سرگرم‌کننده است. اکثر کارت‌های کیت پرینت سه بعدی به اندازه کافی ساده هستند که حتی بدون هیچ دستورالعمل چاپی مونتاژ شوند. همچنین چاپ سه بعدی آنها بسیار آسان است و در کمتر از 30 دقیقه قابل انجام هستند.


7 – پازل کشویی

 

پازل کشویی نوع کلاسیک دیگری است. این شامل یک سری پانل های متحرک است که باید برای ایجاد یک توالی خاص مرتب شوند. این مثال خاص دارای پانل هایی است که از 1 تا 12 شماره گذاری شده اند. ما تصور می کنیم که پازل را می توان به راحتی برای نوشتن یک پیام یا ایجاد یک الگوی جذاب سفارشی سازی کرد.

پازل کشویی

پازل کشویی

 

این یک پازل ساده است که می تواند چالشی متوسط ​​برای بچه ها ایجاد کند و می تواند اسباب بازی خوبی برای بزرگسالان بی قرار باشد. چاپ آن آسان است اما ممکن است به چند ابزار و قطعات اضافی برای قرار دادن تمام قطعات در کنار هم نیاز داشته باشید.


در نهایت ساخت پازل ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشند از جمله : برای هدیه دادن بسیار عالی هستند و برای تحریک عضلات ذهنی شما خوب است که با آنها سر و صدا کنید.

برخی از این پازل ها همچنین برای گذراندن وقت با دوستان یا خانواده خود عالی هستند، به خصوص اگر آنها را برای تعطیلات استفاده کنید…