پرینتر سه بعدی سرامیک

سازنده چاپگرهای سه بعدی ایتالیایی WASP به تازگی از جدیدترین پرینتر سه بعدی سرامیک با قابلیت اکستروژن مواد، رونمایی کرده است.

آنها همچنین قابلیت های چشمگیری را با بازآفرینی مجسمه ی دیوید (میکائل آنژ) به نمایش گذاشتند . این شرکت امیدوار است که این دستگاه ها به عنوان نقطه ی عطف و یک تغییر دهنده در دنیای چاپ سرامیک یاد کنند.

WASP رسما پرینتر سه بعدی سرامیکDeltaWASP 2040 Clay و DeltaWASP 40100 Clay را به بازارعرضه کرد و با توانایی های بسیار زیاد و خاص خود شایستگی های هنری خود را به مشتریان ثابت کرده است.

Delta WASP 2040

Delta WASP 2040

Delta WASP 40100

Delta WASP 40100

این پرینتر سه بعدی سرامیک از خاک رس ویژه ای به عنوان مواد اولیه استفاده میکند که توسعه یافته ی همین شرکت در نسل قبلی چاپگرهای دلتای سرامیک است، به گفته ی این شرکت که هر دو چاپگر می توانند از “تمام مواد سرامیکی” استفاده کنند.

مشخصات فنی و مواد اولیه

هر دو پرینتر سه بعدی سرامیک با چینی، ظروف سنگی، مواد نسوز، خاک رس و موارد دیگر کار می کنند، هر دو دارای وضوح 0.5 میلی متر و ضریب شتاب 5000 میلی متر بر ثانیه هستند. هر دو چاپگر همچنین دارای یک پلتفرم ساخت با گرمایش 120 درجه سانتیگراد و قطر نازل 1.2 میلی متر هستند (اگرچه مدل 40100 دارای گزینه های اضافی نازل بزرگتر از 2 تا 8 میلی متر نیزاست.

این پرینتر ها میتوانند مجسمه های سرامیکی تا ارتفاع 40 سانتی متر را چاپ کنند و با وزن بسیار کم و قابل حمل خود نمونه ها را به صورت قابل حمل و در مکان مورد نظر شما چاپ کنند .

نمونه کار پرینتر سه بعدی سرامیک

علاوه بر این، هر دو چاپگر دارای نوآوری‌های تجاری مختلفی مانند سنسور کنترل فشار هوا یکپارچه، پایداری کامل با کمک سیستم کشویی جدید بر روی یاتاقانها، اتصال یکپارچه لوله هوا و … هستند.

سیستم برق اضطراری آن از جمله قابلیت های جدیدی است که به این دو پرینتر اضافه شده است واجازه می‌دهد تا در صورت قطع برق، چاپ را دقیقاً در جایی که به پایان رسیده است، از سر بگیرید.

مجسمه سازی با پرینتر سه بعدی سرامیک

برای بازآفرینی درست و بدون نقص آثار هنری معروف میکل آنژ، آندریا سالواتوری از اسکنر سه بعدی Wasp برای شناسایی و بازیابی ساختار مجسمه استفاده کرد.

این امر امکان دستیابی سریعتر اطلاعات پیچیده در مجسمه یا نمونه ی اولیه را فراهم می کرد. علاوه بر این، میتوان از انواع نرم افزار های مدل سازی سه بعدی از ساختار و آماده سازی آن ها برای فناوری ساخت افزودنی کمک کرد.

اسکنر سه بعدی WASP

اسکنر سه بعدی WASP

برای ساخت این مجسمه پس از اسکن ، 16 عنصر جداگانه را قالب‌گیری کردند و آنها را از طریق یک سیستم فیکسچر مخصوص در موقعیت خود ثابت کردند. آنها از Delta WASP 3MT Industrial with pellet اکسترودر برای تولید 16 قطعه استفاده کردند.

برای کمک به ارزان‌تر و سریع‌تر شدن فرآیند، طراحی نهایی به چاپ توسط یک پلاستیک قابل چاپ با پرینتر سه بعدی با فناوری FDM نیاز داشت.

محصول نهایی بسیار واضح است. مجسمه شکلی بی‌ نقص به خود می‌گیرد و ثابت می‌کند که چاپگرها برای هر هنرمندی ارزش دارند.