پرینتر سه بعدی SCARA

شاید مرسوم ترین نوع پرینترهای سه بعدی FDM کارتزین با مکانیزم حرکتیH-Bot یا CoreXY با سرعت کند و شکل مربع برای کاربران این تکنولوژی تکراری شده باشد، اما نگران نباشید چون با ورود فناوری پرینتر سه بعدی SCARA دنیای پرینترهای سه بعدی با جهشی بزرگ روبرو شده است .

پرینتر سه بعدی SCARA

پرینتر سه بعدی SCARA

پرینتر سه بعدی SCARA چیست؟

فناوری SCARA مخفف Selective Compliance Assembly Robot Arm است و این فناوری به عنوان ابزاری جایگزین برای پرینتر های سه بعدی با مونتاژ سنتی در دهه 1980 توسعه یافت است .

ربات‌های SCARA امروزه در طیف گسترده‌ای از وظایف صنعتی، به‌ویژه در سناریوها و کار های تکراری مورد استفاده قرار میگیرند.

مکانیزم حرکتی

پرینتر سه بعدی SCARA از نظر ماهیت مکانیکی با سایر چاپگر های FDM متفاوت هستند زیرا سیستم حرکتی آنها شامل استفاده از بازوهای کنترل شده چندگانه است.

این بازوها چاپگر را قادر می سازند تا نازل چاپ را در اطراف صفحات X و Y حرکت دهد.

بازوهای چاپگر معمولاً از دو موتور در یک یا دو طرف استفاده می کنند که از طریق بازوهای به هم متصل شده اند.

این سیستم حرکت بازو دارای پیوندی است که محدوده کامل ناحیه چاپ را پوشش می دهد.

سیستم عامل یک پرینتر سه بعدی SCARA محاسبه می کند که موتورها چگونه باید حرکت کنند و در چه ترکیبی باید نازل چاپ حرکت کند تا قطعه مورد نظر چاپ شود.

این مانع حرکت بازو معمولاً با استفاده از یک میله رزوه‌دار در امتداد محور Z به بالا و پایین حرکت می‌کند.

بازدهی

این دستگاه با استفاده از یک سیستم اتصال محور موازی کار می‌کند، که امکان چاپ در بخش بزرگ‌تری از پلتفرم چاپ را در مقایسه با چاپگرهای نسل قبل خود را فراهم می‌کند.

تحقیقات و آزمایش های به دست آمده نشان میدهد که این فناوری قابلیت چاپ تا 60 درصد پلتفرم چاپ را دارد.

پرینتر سه بعدی SCARA

این ربات خاص دارای بازوهایی است که به سمت محور z حرکت می کنند (به جای داشتن یک تخت متحرک)، و شما می توانید موتورهای واقع در محفظه های پلاستیکی روی شفت های عمودی را در تصویر بالا مشاهده کنید.

قابلیت چاپ بی صدا

این فناوری به لطف درایورهای پله ای trinamic و پردازنده 32 بیتی ARM، چاپگری تقریبا بی صدا است که سهولت استفاده از این نوع فناوری را بالا میبرد.