پرینتر های سه بعدی در غذا و آشپزی

پرینتر های سه بعدی در غذا و آشپزی

در این مقاله قصد داریم تا شمارا با پرینتر های سه بعدی غذا آشنا کنیم.

این روزها پرینترهای سه‌بعدی در همه کارها مانند یک نیروی زبده و کار بلد به انسان‌ها کمک می‌کنند.

در مطالب قبلی موارد استفاده از پرینترهای سه‌بعدی در صنعت پزشکی و مهندسی پزشکی و همچنین مواردی مانند تولید کفش و … بررسی کردیم .

در این مقاله قصد داریم تا شمارا با پرینترهای سه‌بعدی در غذا و آشپزی آشنا کنیم.

پرینترهای سه‌بعدی در غذا و آشپزی چیست ؟

پرینترهای سه‌بعدی در غذا و آشپزی ، دقیقاً عملکردی مانند پرینترهای سه‌بعدی نوع FDM دارند .

به این صورت که یک خمیر ساخته‌شده از مواد خوراکی مانند خمیر برنج ، سیب‌زمینی، انواع غلات، میوه‌ها، سبزی‌ها و… می‌باشد به‌صورت انتخابی توسط نازل ساخته می‌شود.

درنهایت با تابش اشعه لیزر بر روی مواد غذایی تزریق‌شده آن‌ها را با الگوهای گرمایی متناسب به مرحله‌ی پخت می‌رساند .

چاپ غذا با پرینتر سه بعدی

چاپ غذا با پرینتر سه بعدی

چاپ پیتزا با پرینتر سه بعدی

چاپ پیتزا با پرینتر سه بعدی

پرینترهای سه‌بعدی در غذا و آشپزی مزایای بسیاری دارند ازجمله این مزایا این است که می‌تواند برای کسانی که نیاز به رعایت رژیم خاصی غذایی و دستور طبخ ویژه‌ای را دنبال می‌کنند غذاهایی را متناسب با رژیم آن‌ها طراحی و تولید کنیم یا به عبارتی آن را شخصی‌سازی کنید همچنین هر طبیعی است که هر شخص دارای علایق خاصی باشد ، بنابراین ازآنجایی‌که این دستگاه قابلیت هر نوع غذا با هر ذائقه و طبع را دارد ، می‌تواند آن‌ها را طراحی کنید و آن‌ها را با تمام نیازهای بدنی خود مرتبط کنید.

چاپ شکلات با پرینتر سه بعدی

چاپ شکلات با پرینتر سه بعدی

چاپ شکلات با پرینتر سه بعدی

چاپ شکلات با پرینتر سه بعدی

قابلیت ذخیره و اشتراک گذاری دستور طبخ

از دیگر مزایای استفاده از پرینتر های سه بعدی غذا ، اشتراک‌گذاری کاملاً آسان آن است، بدین‌صورت که اگر غذا یا دستور پخت خاصی را پسند کردید می‌توانید آن را ذخیره کنید و همیشه همان طعم و مزه را برای خود تولید کنید.

اگر دوستانتان نیز آن غذا را بخواهند با اشتراک‌گذاری دستور پخت آن بین دیگران ، آن‌ها نیز می‌توانید با دریافت فایل حاوی دستور پخت و مقدار مواد غذایی موردنیاز، در هر نقطه از کره زمین با داشتن پرینترهای سه‌بعدی غذا و آشپزی آن‌ها تولید و مصرف کنند .

چاپ شکلات

همچنین پرینترهای سه‌بعدی در غذا و آشپزی دارای قابلیت چاپ و تولید خوراکی‌هایی مانند شکلات‌ها با شکل‌های هندسی یا شخصیت‌ها و بازیگران موردعلاقه شما می‌باشد، می‌توانید برای جشن تولد فرزند خود شکلات‌هایی با مضمون شخصیت کارتونی موردعلاقه‌ی او را بسازید و میل کنید .

بهتر است بگوییم پرینترهای سه‌بعدی در غذا و آشپزی یک آشپز ماهر و حرفه‌ای هستند که منتظر دستور شما برای طبخ غذاهایی با شکل، طعم و اندازه‌ی دلخواه شما هستند .