NASA 3D PRINT

پرینتر سه بعدی ناسا

خلاصه

Orion ناسا فضا پیمایی است که برای ارسال انسان ها به مریخ است.
بیش از ۱۰۰ قطعه برای آژانس فضایی ایالات متحده ناسا، فضاپیما Orion توسط پرینتر ۳ بعدی ساخته شد ، و با استفاده از تکنولوژی که کارشناسان می گویند در نهایت به تلاش برای فرستادن انسان به مریخ تبدیل می شوند.

 

ساخت بیش از ۱۰۰ قطعه برای کپسول Orion شرکت ناسا توسط پرینتر سه بعدی

Orion فضا پیمایی است که برای ارسال انسان ها به مریخ است.

بیش از ۱۰۰ قطعه برای آژانس فضایی ایالات متحده ناسا، فضاپیما Orion توسط پرینتر ۳ بعدی ساخته شد ، و با استفاده از تکنولوژی که کارشناسان می گویند در نهایت به تلاش برای فرستادن انسان به مریخ تبدیل می شوند.

پیمانکار دفاع ایالات متحده، لاکهید مارتین، متخصص پرینتر سه بعدی Stratasys و شرکت مهندسی PADT در حال همکاری با نسل بعدی قطعات پرینتر ۳ بعدی برای فضاپیمای فضایی ناسا هستند. Stratasys روز سه شنبه گفت ، آنها قطعات را با استفاده از مواد جدیدی که قادر به مقاومت در برابر درجه حرارت شدید و مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند استفاده می کنند.

کلید پروژه Stratasys عبارتند از مواد پیشرفته – از جمله یک نوع ESD از Antero ™ ۸۰۰NA جدید، یک Thermoplastic مبتنی بر PEKK ارائه ویژگی های مکانیکی، شیمیایی هستند.

فضاپیمای Orion یکی از جدیدترین فضا پیماها در نوع Stratasys Antero 800NA است که برای ساخت درب آن از
پرینتر سه بعدی با اتصالاتی پیچیده ساخته شده است اوریون بخشی از برنامه پیگیری ناسا که اجازه می دهد فضانوردان فراتر از ایستگاه فضایی بین المللی پرواز کنند که حدود ۲۶۰ مایل (۴۲۰ کیلومتر) بالاتر از زمین پرواز می کند. آزمایش بعدی پرواز Orion، به نام Exploration Mission-1 (EM-1)، اولین مأموریت ادغام با قویترین موشک جهان است که ، سیستم راه اندازی فضایی خواهد بود. پرواز بعدی EM-2 نیز نزدیک کره ماه می شود، اما این بار با فضانوردان در شاتل فضایی. اولین بار از سال ۱۹۷۲، ناسا امکان آماده سازی ماموریت های فزاینده ای پیچیده در فضای عمیق را پیدا کرد.در این مأموریت برای ساخت شاتل فضایی بیش از ۱۰۰ قطعات تولید شده از دستگاه پرینتر سه بعدی استفاده شد. قطعات تولید شده از جنس thermoplastic برای فضاپیما اوریون ناسا در آزمایشگاه افزودنی های تولید شده در لاکهید مارتین در ارتباط با PADT تولید می شوند که در حال حاضر جدیدترین پرینترهای سه بعدی و Stratasys را به کار می برند.با استفاده از مواد پیشرفته مانند رزین ULTEM 9085 ™ و مواد جدید Antero که شامل قابلیت الکترواستاتیک انحرافی (ESD) می باشند، ناسا می تواند نیازهای کلیدی را برای قطعات ساخته شده توسط پرینتر ۳ بعدی فراهم کند تا بتوانند در فضای دور عمل کنند.

Antero متریالی ایده آل برای ناسا که نیاز به مقاومت در برابر حرارت و مواد شیمیایی مناسب است و همچنین توانایی مقاومت در برابر بارهای مکانیکی بالا را نیز دارد.

معاون رئیس جمهور آمریکا در را بطه با پرینتر یه بعدی گفته است:

تکنولوژی پرینتر سه بعدی می تواند قطعات سبک وزن ساخته شده از پلاستیک را سریعتر و ارزان تر از خطوط مونتاژ سنتی که نیاز به سرمایه گذاری های عمده ای در تجهیزات دارند، کمک کند. و همچنین محدودیت کمتری برای ساخت طرح های پیچیده ایجاد میکند.

بریان کاپلون، مدیر تولید افزودنی در لاکهید مارتین فضایی، گفت: “کار با PADT، Stratasys و ناسا ما را قادر ساخته است که ساختارهای بسیار سازگار داشته باشیم که فراتر از قلمرو نمونه برداری و تولید است.” “ما فقط قطعاتی را ایجاد نمیکنیم، ما استراتژی تولید را تغییر می دهیم تا فضاپیما بتواند مقرون به صرفه تر و سریع تر تولید کند.”

ناسا