پپسی و پرینتر سه بعدی

این نوشیدنی معروف را می توان در هر سوپرمارکتی در سراسر جهان یافت که در بطری های پلاستیکی نگهداری شده اند، با پیشرفت علم و روش های نوین تولید اکنون وقت آن رسیده که پپسی و پرینتر سه بعدی نیز با هم آشنا شوند.

برای این نوشیدنی محبوب، با طعم منحصر به فردش، شرکت مستقر در نیویورک و شریک آن یعنی  Nexa3D Dynamism با یکدیگر همکاری کردند تا راه حل منحصر به فردتری برای بهبود روش تولید بطری های آن پیدا کنند.

پرینتر سه بعدی انتخاب شده توسط پپسی

با هدف اصلی کاهش هزینه ها و سرعت بخشیدن به تولید، پپسی به فناوری پرینتر های سه بعدی روی آورد و به طور خاص از چاپگر سه بعدی NXE 400 و مواد xPEEK147 استفاده کرد که برای استفاده در قالب گیری بادی ایده آل هستند.

پرینتر سه بعدی NXE 400

پرینتر سه بعدی NXE 400

 

بیش از یک میلیارد نفر در بیش از 200 کشور در سراسر جهان هر روز از محصولات پپسی لذت می برند. با فروش خالص بیش از 79 میلیارد دلار در سال 2021، این شرکت مستقر در آمریکا اکنون با تکیه بر کمک   Dynamism، چالش تبدیل شدن هر چه سریعتر به بازار در صنعت کالاهای مصرفی را پذیرفته است.

درخواست های همیشه در حال تغییر مشتریان، شرکت هایی مانند Pepsi را وادار می کند که دائماً به طرح های جدید بطری و بسته بندی توجه کنند.

مشکل اصلی تولید سنتی این است که زمان بسیار زیادی طول می کشد گاهی ممکن است تا شش هفته طول بکشد تا یک نمونه اولیه تولید شود.

بعد ازمشکلات پرهزینه ای که در روزهای اولیه تاسیس این شرکت پیدا کردند، اتحاد بین PepsiCo و Dynamism اکنون به یک رویکرد ترکیبی تبدیل شده است، با این حال، به منظور کوتاه کردن این فرآیند و جذاب ‌تر کردن آن از نظر اقتصادی، پپسی اکنون تصمیم گرفته است که از پرینتر های سه بعدی استفاده کند.

پپسی و پرینتر سه بعدی

پپسی و پرینتر سه بعدی

 

چرا پپسی به تولید افزودنی روی می آورد؟

با استفاده از چاپگر سه بعدی  NXE400 Nexa3D، می توان چندین شاخص از شبیه سازی عملکرد بهبود یافته را برای پپسی به دست آورد.

علاوه بر تولید نمونه های اولیه با کیفیت بالاتر و عملکردی بهتر نسبت به روش های سنتی و همچنین تجزیه و تحلیل توسط سیستم های پیشرفته نرم افزاری قبل از تولید انبوه ، به طور ویژه زمان ساخت برای نمونه های اولیه به 48 ساعت کاهش پیدا کرده است. علاوه بر آن، هزینه هر مجموعه ای از ابزار و تجهیزات برای تولید نمونه اولیه را از 10.000 دلار به 350 دلار کاهش داد و چرخه عمر ابزار و تجهیزات مورد استفاده برای ساخت قالب بطری را افزایش داد.

پپسی و پرینتر سه بعدی

پپسی و پرینتر سه بعدی

 

مکس رودریگز، مدیر ارشد تحقیق و توسعه بسته بندی جهانی، مهندسی و طراحی پیشرفته در Pepsi، می گوید که این شرکت انتظار دارد به لطف مدل هیبریدی ثبت اختراع در سال 2020، که شامل یک پوسته قالب فلزی جهانی است که با اکثر قالب های دمشی تجاری سازگار است، حدود 30 درصد رشد کند.