کامپوزیت های :PLA

19 .کامپوزیت های PLA

خلاصه

کامپوزیت : در این فیلامنت ها پایه PLA است که با افزودن پودر بسیار ریز آلومینیم، مس، برنز و چوب به دست می آید.
حرارتی فیلامنت افزایش می یابد فرصت توده شدن در نوک نازل چاپگر را نمی یابد.
این فیلامنت ها سریعا منجمد یا سفت می شود، که برای چاپ کردن قسمتهای معلق مناسب است (قادر به چاپ بخشهای بدون ساپورت شده است).

کامپوزیت های :PLA 

در این فیلامنت ها پایه PLA است که با افزودن  پودر بسیار ریز آلومینیم، مس، برنز و چوب به دست می آید.

حرارتی فیلامنت افزایش می یابد فرصت توده شدن در نوک نازل چاپگر را نمی یابد.

این فیلامنت ها سریعا منجمد یا سفت می شود، که برای چاپ کردن قسمتهای معلق مناسب است (قادر به چاپ بخشهای بدون ساپورت شده است).

نمونه های چاپ شده با نوع از فیلامنت ها رنگ و بافت درخشانی دارند و جدا کردن ساپورت قطعه در مقایسه با مدل چاپ شده با فیلامنت PLA  معمولی آسانتر است.

این دسته از فیلامنت ها که PLA  کامپوزیت هستند تا اواخر سال 2015 فروخته نخواهد شد، اما زمانیکه فروش آنها شروع شود جهش بزرگی در صنعت پرینت سه بعدی خواهیم داشت. ما قبلا تجربه پرینت چوب را داشتیم و مدل های زیادی از پرینت این فیلامنت را دیده ایم ولی پرینت برنز مرحله ی جدیدی در صنعت چاپگر سه بعدی خواهد بود. برای آنهایی که با مقوله PLA کامپوزیت آشنایی ندارند بگویم که وقتی ما در مورد فیلامنت برنز و فلز صحبت می کنیم منظور این نیست که پرینتر به آهستگی از برنز و آهن برای پرینت کردن استفاده می کند بلکه منظور این است که PLA کامپوزیت مخلوطی از پلاستیک و آهن یا برنز است. ظاهر قطعاتی که با این فیلامنت ها تولید می شود با قطعات آهنی متفاوت است.

چکشی که آنها در نمایشگاه CS 2015 به نمایش گذاشتند یک نمونه پیش تولید از فیلامنت آهن پرینتر سه بعدی میکربات بود. در واقع آنها خیلی شبیه قطعاتی هستند که با کامپیوتر ساخته شده است ولی همین که بتوان یک چکش را توسط فیلامنت آهن پرینتر سه بعدی پرینت کرد کار خارق العاده ای است. میکربات نه تنها سر چکش را از فیلامنت آهن پرینت زده بلکه دسته آن را از فیلامنت چوب ساخته است و حتی این دسته چوبی بوی خوشایند چوب هم می دهد.

این چکش میکربات یادآور  3d Print canal house آمستردام هلند است که یک تیم جوان از مهندسان آرشیتکت تجربیاتشان را در زمینه پرینت چوب به نمایش گذاشتند ولی قطعاتی که آنها پرینت کرده بودند خیلی بیشتر ظاهر پلاستیکی داشت تا دسته ای که میکربات پرینت کرده است. تنها وجه تشابهشان بوی چوب هر دو قطعه بود.
شرکت 4AXYZ کمپانی است که قبلا یک مبلمان چوبی پرینت زده بود ولی فیلامنت چوب جدید میکربات در این رقابت خیلی جلوتر است. ممکن است این ایده خیلی جدیدی برای طرح های تجاری میکربات نباشد ولی قدم بزرگی برای دنیای پرینتر سه بعدی است. کمپانی های زیادی تجربه ساخت فیلامنت کامپوزیت را دارند ولی محصول بهتر مانند فیلامنت آهن پرینتر سه بعدی میکربات همیشه پیشرو خواهد بود.logo instagram
https://t.me/print3d98/23
6/10