فیلامنت آمفورا

فیلامنت آمفورا

13.فیلامنت امفورا Filament Amphora

خلاصه

امفورا (Amphora) فیلامنتی عالی برای هرکسی است که می­‌خواهد اشیایی را تولید کند که درخشان، روشن و اُپک هستند. این ماده فانتزی را به ­طور­ مشخص برای چاپ سه­ بعدی ایجاد شده است. اکثر ترموپلاستیک‌های رایج دارای کاربردهای دیگری غیر از فناوری­‌های چاپ سه­ بعدی هستند


شما ممکن است سوال بپرسید :
که فیلامنت امفورا پایه ای از ABS و PLA دارد ؟

پاسخ، تعجب آور است، نه. این یک پلیمر کاملا جدید است که هرگز برای چاپ 3D استفاده نشده است. در حقیقت هرگز از آن استفاده نشده است.

Amfora به تازگی به طور خاص برای برنامه های کاربردی چاپ 3D مبتنی بر رشته توسط شرکت آمریکایی Eastman Chemical Company توسعه داده شده است. تا جایی که می دانیم، این هرگز قبلا اتفاق نیفتاده است. پلاستیک هایی که برای چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار می گرفتند، در واقع پلاستیک های باقی مانده بودند که برای اهداف دیگری طراحی شده بودند که هیچ ارتباطی با چاپ سه بعدی نداشتند.

با این حال، در حال حاضر، پرینتر های کافی 3D در جهان برای توجیه توسعه پلاستیک های جدیدی که نیاز به بهبود رشته چاپی 3D را دارند، وجود دارد.

تصور کنید اگر شما آرزوی جادویی برای ایجاد یک رشته پلاستیکی جدید داده شد. چه خواصی در آن وجود دارد؟ آیا شما آن را براق می کنید؟ انعطاف پذیر مقاوم در برابر گرما؟ ماشین ظرفشویی این چالش ناشی از ColorFabb به Eastman سال گذشته است. شیمیدانهای Eastman این چالش را برداشته و لیستی از خواص مورد نیاز ایجاد کرده اند. 

amfora

خوب، بیایید مستقیما به واقعیت های آبدار درباره Amphora بپردازیم:

در هنگام چاپ بوی بسیار کم ناخوشایندی تولید می کند، مانند ABS

در مقایسه با فیلامنت ABS نانو ذرات سمی کمی تولید میکند.

آمفورا یک ماده بسیار قوی است برخلاف شکنندگی پلاستیک PLA 

جزئیات دقیق ممکن است به دلیل قدرت مواد فادر به دیدن هستند .

Amphora نقطه ذوب بالاتر از PLA است، به این معنی که شما ممکن است قادر یک قطعه چاپ شده از  آمفورا روی داشبودر ماشین خود بزارید و انتظار نداشته باشید ذوب شود

لایه ها خیلی بهتر با هم پیوند دارند، به این معنا که چاپ ها قوی تر هستند 

این ماده دارای مقاومت شیمیایی بسیار قوی است. تعداد کمی از مواد رایج آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد

این برنامه توسط اداره غذا و دارو ایالات متحده برای برنامه های “تماس با مواد غذایی” تایید شده است.

 فضاهای موجود در لایه بندی می توانند به طور فیزیکی باکتری ها را در خود جای دهند. اگرچه فرایند جدید Amphora برای تولید یک سطح کاملا مهر و موم شده بود، می توان گفت که در واقع می تواند یک شیوه غذایی برای غذا باشد.

ما به ویژه در خصوص ویژگی های ایمنی علاقه مند هستیم، زیرا پرینترهای شخصی 3D به طور فزاینده ای در خانه های مردم نصب می شوند – حتی اتاق های آنها. ما نمی توانیم دنیا را تصور کنیم که هر بار بخار ABS را بخاطر ساکنان ساکنان هر شب بیدار می کند. آمفورا باید آن را تغییر دهد.

از نماینده Eastman در مورد روش هایی برای پرداخت (صاف کردن سطح پرینت شده) آمفورا پرسیدیم، مانند ABS با استون انجام می شود.

ظاهرا هیچ ماده ای شایع وجود ندارد که می تواند Amphora را صاف کند به دلیل محکم بودن پیوند شیمیایی ان است.

امفورا (Amphora) فیلامنتی عالی برای هرکسی است که می­‌خواهد اشیایی را تولید کند که در پرینترهای سه بعدی بعدی FDM به کار میرود که دارای خصوصیات :
رخشان، روشن و اُپک هستند.  این ماده فانتزی را به ­طور­ مشخص برای چاپ سه­ بعدی ایجاد شده است. اکثر ترموپلاستیک‌های رایج دارای کاربردهای دیگری غیر از فناوری­‌های چاپ سه­ بعدی هستند. 

محدوده دمایی چاپ فیلامنت پرینتر سه بعدی امفورا:
°C 220-°C250

کاربرد :
امفورا بیشتر یک نوع تخصصی از فیلامنت پرینتر سه ­بعدی سبک ­وزن و مقاوم به ضربه است. کاربردهای رایج شامل قطعات مکانیکی و اشیاء دیگری هستند که نیاز به ماده‌­ای دارند که دارای استحکام عالی، بسیار انعطاف­­‌پذیر، و بادوام است.

مزایا :

  • بخارات قابل­ توجهی در طول فرایند چاپ وجود ندارد.
  • ماده‌­ی محکم با نقطه ذوب بالا (بالاتر از PLA عادی)
  • چسبندگی لایه­‌ای بهتر که منجر به پرداخت بهبودیافته می‌­شود.
  • عملکرد فوق‌­العاده برای پرکردن شکاف‌­ها
  • تاب­‌برداری اندک یا عدم تاب‌­برداری، روی ­هم­ رفته برآمدگی­‌های تمیزتر
  • مورد تأیید FDA، که آمفورا را برای مواد غذایی ایمن می­‌سازد

معایب :

  • ماده­‌ی راحتی برای چاپ نیست.
  • برای دستیابی به نتایج بهتر، نازل و بستر چاپگر نیازمند تنظیم دقیق هستند.


مرجع

logo instagram

https://t.me/print3d98/23

میزان توصیه این مطلب به هوادارن
7/10
0
تعداد بازدید هفته اخیر