بازسازی دیوار قفسه سینه با استفاده از پرینتر سه بعدی

بازسازی دیوار قفسه سینه با استفاده از پرینتر سه بعدی

نمونه کار چاپ سه بعدی قفسه سینه


ایمپلنت سینه توسط پرینتر ۳ بعدی در بیمارستان مریستون در ولز، زندگی پیتر مگس، بیمار ۷۱ ساله ای که از سرطان عضلانی رنج می برد را نجات داده است.

یک مورد حساس بر روی دیوار قفسه سینه آقای Maggs، جراحان موریستون تصمیم گرفتند با توجه به عوارض احتمالی، عمل جراحی جایگزین را انتخاب کنند.

با توجه به بهبود موفقیت آمیز آقای مگس، این فرایند برای تبدیل شدن به نمونه مدل، برای روش های بیشتر از این نوع بیماری در بیمارستان، کمک به تعدادی از بیماران، و به طور بالقوه به صورت بین المللی، firsts برای ایمپلنت های پرینت سه بعدی شده است.

Ira Goldsmith مشاور جراح قلب و عروق است که از سال ۲۰۰۹ در Morriston کار می کرد. درمان بیماری های خوش خیم و سرطان، تخصص Goldsmith در جراحی حداقل تهاجمی قرار دارد.

Goldsmith گفت که توصیف ماهیت تومور آقای مگس، “این رشد بسیار گسترده بود که باید برداشته شد. با این حال، از بین بردن آن نیز به معنی از بین بردن بخشی از سینه و سه دنده است. ”

از بین بردن دنده ها امکان بالابردن دیوار قفسه سینه آقای مگس را نادیده گرفت.

روش درمان

تیم جراحی مجبور بود برخی از عضلات عقب سالم آقای مگس را برای پوشش ایمپلنت بالقوه حرکت دهد. استخوان باقی مانده از رگهای آقای مگس نیز باریک و نرمتر بود و هر وسیله ای را بدون نیاز به امکانات فوق العاده خطرناک ساخت.

Goldsmith توضیح می دهد: “به طور سنتی این عملیات از پروتز سیمانی که در زمان عمل جراحی تهیه شده بود استفاده کرده بود”

“گرچه می توان آن را نسبتا قابل توجه دانست اما مناسب نیست و می تواند حرکت کند و باعث مشکلات مانند جابجایی شود.”

تکنسین Morriston یک پروتز را طراحی کرد که کاملا با استخوان باقی مانده با استفاده از داده های CT اسکن شده است. تصویر از طریق بیمارستان مریستن.

پروتز ریبا تیتانیوم چاپ شده توسط آقای Maggs ‘3D توسط هیزر گودروم، تکنسین بیومدیکال موریستنون ۳D و Peter Llewelyn Evans، مدیر خدمات آزمایشگاهی فک بالا، براساس داده های سیتی اسکن سینه طراحی شده است.

پرینت سه بعدی قفسه سینه انسان از جنس تیتانیوم

این دستگاه برای پرینت سه بعدی به بریتانیا بر اساس شرکت تولیدی پیشرفته Renishaw، که دارای تجربه زیادی در زمینه تولید دیجیتال برای بخش پزشکی است، برون سپاری شده است.

پس از انتصاب تکنسین تکنولوژی ۳D متخصص پزشکی ۳D در ماه ژوئیه سال گذشته، در آزمایشگاه دکتر مگس، به لیستی از اولین چاپگر سه بعدی در بیمارستان مریستون اضافه می شود.

دببی هاوکینز، بیمارانی که تومور را در استخوان فک پایین خود یافتند، همچنین تحت عمل جراحی بازسازی سه بعدی در مریستون در سال ۲۰۱۷ قرار گرفت.

http://www.octagon-plus.com

میزان توصیه این مطلب به هواداران
9.1/10
0
تعداد بازدید هفته اخیر