10/ خوراک اولیه پرینتر سه بعدی چیست ؟

خوراک اولیه پرینتر سه بعدی

رزین پلی جت قسمت اخر

خلاصه

رزین پلی جت: رزین VeroWhite
امروز در این مقاله تمام اطلاعات، نکات و توصیه های لازم را برای ایجاد یک محصول و قطعه کاربردی با مواد رزین VeroWhite که یک رزین کدر و مات می باشد برای شما توضیح دهیم تا در نهایت خودتان توانایی تولید با پرینتر سه بعدیpolyjet با مواد اولیه VeroWhite به دست خواهید آورد و می توانید تولید سه بعدی انجام دهید


رزین پلی جت :

مواد اولیهVeroWhite  برای پرینتر 3 بعدی polyjet مواد رزین VeroWhite که رزینی کدر و مات می باشد برای تولید 3 بعدی قطعات و محصولاتی با پرینتر های 3 بعدی منحصر به فرد polyjet که به صورت اختصاصی توسط یکی از دو غول دنیای فناوری تولید افزایشی، با نام  stratasys تولید و به جهان عرضه می گردد.
رزین پلی جت
پلیمر مایع VeroWhite حساس به نور که توسط پرینتر های 3 بعدی پلی جت تولید سه بعدی  می شوند. 

تولید اشیاء و قطعات 3 بعدی با مواد اولیه پایه پلیمر مایع حساس به نور انجام می پذیرد. این مواد اولیه سپس توسط اشعه ماوراء بنفش  UV یک لایه جامد و محکم را ایجاد می کند. و به همین  ترتیب قطعه مورد نظر توسط پرینتر سه بعدی پلی جت به یک جسم جامد ، دقیق، با کیفیت و بسیار محکم تبدیل می گردد که در مصارف خاص استفاده می شود که به لحاظ دقت ، استقامت و محکمی هم اندازه پلاستیکهای تزریقی می باشد و چه بسا بیشتر و بالاتر….
این فرآیند به نام فتولیسم photopolymerization نامیده می شود. محصول نهایی دارای یک  سطح مات و مبهم می باشد.
تولید مواد اولیه VeroWhite توسط فناوری منحصر به فرد پرینتر سه بعدی Polyjet به یک قطعه و جسم جامد سفید رنگ تبدیل می شود، وشما می توانید بر اساس سلیقه خود و یا تعریفی خاص قطعه، آن را رنگ نمایید، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و کاملا ساده و  عمولی رنگکاری نمایی، هر چندتا رنگی که مایل هستی.

تکنیک های پرینتر 3 بعدی Polyjet با رزین پلی جت

نسخه تولید سه بعدی رزین پلی جت Verowhite که توسط فرآیند پلیمریزاسیون مایع حساس به نور ایجاد می شود. طراحی سه بعدی قبل از تبدیل شدن به قطعه جامد توسط پرینتر سه بعدی پلی جت ، چند مرحله مهم را پشت سر می گذارد.
قبل از تولید سه بعدی قطعه و یا اجسام سه بعدی، شما باید توسط یک نرم افزار 3 بعدی ساز ، یک مدل 3 بعدی استاندارد با پرینتر سه بعدی مورد مصرفتان را ایجاد کنید همچنین اطلاعات نهایی تولید سه بعدی را با G-Cod به پرینتر سه بعدی Polyjet منتقل کنید. برای تولید سه بعدی مواد اولیه رزین پلی جت Verowhite می توانید از پرینترهای 3 بعدی  Objet 30 Pro  یا Connex 250  ساخت کمپانی معظم Stratasys  استفاده کنید.

قطعه سه بعدی در پرینتر سه بعدی پلی جت، از طریق جامد شدن لایه ها در یک دسته از مایع پلاستیکی حساس به نور انجام می دهد. یک نور UV عبور می کند در جایی که قطعه طراحی 3 بعدی شده، خواهد بود، سخت شدن رزین پلیمر مایع Verowhite با سطح بالایی از دقت و سختی قطعه 3 بعدی نهایی را از پرینتر 3 بعدی ارائه می دهد.
رنگامیزی و نقاشی 3 بعدی قطعات تولید شده با پرینتر 3 بعدی پلی جت از مواد اولیه Verowhite Resin  اجسام و قطعاتی را ایجاد می کند که به ویژه صاف و دقیق هستند. آنها برای اشیاء زینتی بسیار مناسب هستند، اما اگر تحت فشار های غیر عادی نباشند برای استفاده های صنعتی و مکانیکی بیشتر استفاده می شوند. البته این ماده اولیه و همچنین پرینتر 3 بعدی پلی جت، اغلب برای تولید نمونه های جدید توسط شرکتهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین برای تولید سه بعدی محصولات نهایی و قابل مصرف نیز استفاده می شوند

با توجه به کیفیت و کمیت آب و رطوبت موجود، رزین VeroWhite مقاوم در برابر آب می باشد ، اما ضد آب نیست. بدین ترتیب، قطعه تولید سه بعدی نباید در طول مدت زمان بالایی در تماس با آب باقی بماند. از لحاظ درجه حرارت، اگر قطعات تولید سه بعدی رزین Verowhite  تحت حرارت بیش از 50 درجه سانتیگراد یا 122 درجه فارنهایت قرار گیرد، ممکن است شکل فیزیکی قطعه تولید سه بعدی کاملا تغییر شکل داده و از فرم خود خرج شود.

مشتری مداری !
برای اینکه محصول خاصی داشته باشید اولین کاری که باید انجام دهید تولید باکیفیت و شکیل ، با بسته بندی زیبا می باشد که در این حالت خریدار محصول شما حس مشتری را خواهد داشت و هم برایتان تبلیغ می کند و هم از احترامی که دریافت کرده، دیگر خریدار محصولات شما را نمی خرد بلکه تبدیل به مشتری وفاداری می شود و همیشه نیازهای خود و نزدیکانش را از شما تهیه می نماد.

689
تعداد بازدید هفته اخیر
میزان توصیه این مطلب به هوادارن
10/10