XYZprinting da Vinci Mini : پرینتر سه بعدی برتر سال ۲۰۱۹ قسمت 7

XYZprinting da Vinci Mini : پرینتر سه بعدی برتر سال ۲۰۱۹ قسمت 7

XYZprinting da Vinci Mini

خلاصه

XYZprinting da Vinci Mini : اگر به دنبال پرینترسه بعدی با قیمت مناسب هستید ، پس گزینه ای بهتر از XYZprinting da Vinci Mini وجود ندارد. به لطف یک رابط کاربری آسان ، یکی از مقرون به صرفه ترین راه های ورود به چاپ سه بعدی و همچنین ساده ترین راه برای شما باقی مانده است.

XYZprinting da Vinci Mini

اگر به دنبال پرینترسه بعدی با قیمت مناسب هستید ، پس گزینه ای بهتر از XYZprinting da Vinci Mini وجود ندارد. به لطف یک رابط کاربری آسان ، یکی از مقرون به صرفه ترین راه های ورود به چاپ سه بعدی و همچنین ساده ترین راه برای شما باقی مانده است.

فقط به دلیل اینکه مدل مقرون به صرفه است ، به معنای آن نیست که نتایج خوبی حاصل نمی کند ، و اشیاء پرینت سه بعدی که ایجاد می کند با توجه به قیمت و اندازه این چاپگر سه بعدی بسیار چشمگیر هستند. با توجه به اندازه ، XYZprinting da Vinci Mini یک پرینترکاملاً جمع و جور است که امکان قرار دادن در دفتر یا میز را آسان می کند.

مزایا :

کاربری اسان

قیمت مناسب

معایب :

جدا کردن قطعه ی پرینتی از صفحه سخت است

FDMتکنولوژی پرینت سه بعدی
100micronحداقل لایه گذاری
400micronحداکثرلایه گذاری
mm390*335*360ابعاد پرینتر سه بعدی
10kgوزن پرینتر سه بعدی

اندازه 14.2 در 15.4 در 13.2 اینچ (HWD) بسیار کمتری از داوینچی جونیور دارد و وزن آن 24.3 پوند است.
مساحت ساخت آن (5.9 در 5.9 در 5.9 اینچ) مشابه سایر پرینترهای سه بعدی بودجه ای است که ما آزمایش کرده ایم .
داوینچی مینی دارای یک قاب باز است که هیچ پنجره یا در جلوی آن در جلوی آن قرار ندارد. صفحه در حال نصب روی کالسکه ای است که هنگام انجام کار چاپ داخل و خارج از لبه قاب می رود.

با وجود قاب باز ، نازل اکسترودر در پشت مونتاژ اکسترودر قرار دارد و دسترسی به آن دشوار است و به شما در محافظت از سوختگی تصادفی کمک می کند. داوینچی مینی نسبتاً ساکت است و نباید افرادی را که در مجاورت آن نشسته اند آزار دهد.

یکی از ویژگیهای خوب Da Vinci Mini که در داوینچی جونیور و چند چاپگر سه بعدی اخیر نیز دیدیم ، این است که قبل از هر چاپ ، به طور خودکار بستر چاپ را تنظیم می کند. نکته منفی این است که برداشتن اجسام تمام شده از بستر چاپ گاهی اوقات دشوار است. بسته های XYZprinting با Mini مربعات چند مربع نوار که به اندازه کافی بزرگ هستند تا بتوانند تخت چاپ را بپوشانند ، اما حتی با استفاده از scraper شامل نمی توان اجسام را بدون آسیب رساندن به نوار حذف کرد. پوشاندن نوار با یک لایه نازک از چسب از چوب چسب قبل از چاپ کمکی نکرد. در عوض توصیه می کنم که بستر چاپ را با نوار نقاشی آبی بپوشانید ، یک تکنیک رایج با چاپگرهای سه بعدی.

XYZprinting da Vinci Mini

Mini از همان “کارتریجهای هوشمند” اختصاصی استفاده می کند ، که تشخیص می دهد که فیلامنت کم است و نیاز به تعویض دارد ، که در داوینچی جونیور دیدیم. همانطور که با آن دستگاه و برخی دیگر از پرینترهای سه بعدی ارزان قیمت که نگاه کرده ایم ، Mini است. به طور انحصاری از فیلامنت پلیلاکتیک اسید (PLA) استفاده می کند. لیست کارتریج های 600 گرمی (1.3 پوندی) با قیمت 27.99 دلار ، به میزان قابل توجهی کمتر از همان کارتریج های “هوشمند” با همان اندازه استفاده شده توسط CEL Robox ، که 49.99 دلار برای آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) و 54.99 دلار برای PLA می فروشند.

نصب

با کمک راهنمای شروع سریع ، تنظیم سخت افزار بسیار سرراست است. پس از باز کردن چاپگر ، ماژول اکسترودر و سپس لوله راهنمای رشته را نصب می کنید. قبل از بارگذاری قرقره رشته ، شما باید روی آن را شل کنید و یک تخته حاوی تراشه سنسور قرقره را قرار دهید. سپس فقط فیلامنت را تغذیه می کنید ، که به محض قرار دادن نوک در ماژول اکسترودر ، به طور خودکار درون اکسترودر کشیده می شود. سپس نرم افزار را بارگیری و نصب کنید ، چاپگر را وصل کنید ، یک فایل شی را بارگیری کنید و آماده چاپ از طریق USB یا اتصال Wi-Fi هستید.

software

این نرم افزار که از وب سایت XYZprinting به محض تنظیم یک حساب کاربری رایگان و محافظت از رمز عبور قابل بارگیری است ، XYZWare این شرکت است. با استفاده از آن ، می توانید یک شی را بارگیری کنید ، آن را مجدداً تغییر دهید ، آن را بر روی سکوی ساخت حرکت دهید ، آن را در قالب پرونده 3W شرکت ذخیره کنید ، فایل را به چاپگر وارد کنید ، وضوح را تنظیم کنید و یک براف یا پشتیبانی از آن اضافه کنید. هنگام چاپ با فشار دادن دستور چاپ ، کادر محاوره ای ایجاد می شود که به شما امکان می دهد بین وضوح تصویر را انتخاب کنید. تنظیم پیش فرض ، خوب ، برای 300 میکرون تنظیم شده است (جایی که یک میکرون 0.001 میلیمتر است) ، در حالی که نرمال 400 میکرون و بسیار عالی 200 میکرون است. از آنجا که رزولوشن چاپ سه بعدی اندازه گیری از ارتفاع لایه است ، هرچه تعداد آن کمتر باشد ، وضوح آن نیز بالاتر است. از برگه Advanced در کادر گفتگوی ، می توانید به وضوح حتی بالاتر (100 میکرون) دسترسی داشته باشید.

تجربه من با XYZWare ، که این شرکت اخیراً بروزرسانی کرده است ، بسیار روانتر از زمان آزمایش سال گذشته داوینچی جونیور بود. مدت طولانی آویز از بین می رود. در حقیقت ، XYZWare اکنون سریعتر از بسیاری از برنامه هایی است که من برای برش اشیاء استفاده کردم (نقشه برداری از لایه های فردی آنها در آماده سازی برای چاپ). همچنین هیچ یک از خرابی های نرم افزاری که با نسخه قبلی تجربه کردم وجود نداشت.

print

من اکثر تست های خود را (شش شیء) با وضوح خوب انجام دادم ، و یک شی را در عالی چاپ کردم. داوینچی مینی تمام چاپ های خود را تکمیل کرد و هیچ مشکلی در هنگام چاپ نداشت. کیفیت چاپ کمی بهتر از داوینچی جونیور بود – مخصوصاً با یک شی آزمایشی متشکل از اشکال هندسی و متن بلند شده از سطح تقریباً عمودی – و تقریباً بین چاپگرهای سه بعدی است که ما آزمایش کرده ایم. چندین مورد ، از جمله حتی قیمت مناسب MOD-New New Matter ، چاپ هایی با کیفیت بالاتر تولید کرده اند ، اما هیچ کدام کیفیت چاپ جامد و قوام عاری از خط را در هر چیزی که به قیمت داوینچی مینی نزدیک باشد ، ترکیب نکرده اند.https://t.me/print3d98/23
logo instagram